Anasayfa / GENEL / Görev yerleri değiştirilen hakim ve savcıların tam listesi
hakim

Görev yerleri değiştirilen hakim ve savcıların tam listesi

Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) bir adli bir de idari olmak üzere iki yeni kararname yayımladı. Yayımlanan kararnamelerle bin 45 adli ve idari yargı üyesi yeni görevlerine atandı.

HSK’nın internet adresinden kararnamelere ilişkin yapılan açıklamada ise, “Kararname sonrası adlî yargıda boş kalan kadrolara kura kararnamesi ile atamalar yapılacaktır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına yönelik tebligat ve müstemir yetki talebine ilişkin bilgilendirmeler daha sonra ilan edilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 12 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından ‘Atanma Talep Formu’nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

-HSK’DAN İKİ YENİ KARARNAME
HSK, biri adli biri de idari olmak üzere iki yeni kararname yayımladı. Yayımlanan 678 sayılı adli yargı kararnamesiyle bin 35 savcı ve hakimin görev yeri değişirken, 679 sayılı idari yargı kararnamesiyle 10 idari yargı üyesi yeni görevlerine atandı.

hsk1 hsk2 hsk3 hsk4 hsk5 hsk6 hsk7 hsk8 hsk9 hsk10 hsk11 hsk12 hsk13 hsk14 hsk15 hsk16 hsk17 hsk18 hsk19 hsk20 hsk21 hsk22 hsk23 hsk24 hsk25 hsk26 hsk27 hsk28 hsk29 hsk30

MEDYAGUNDEM

kavurmaci2

FETÖ’cü damada skandal tahliye HSK’da

İşadamı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliye edilmesi tartışma yarattı. Tartışılan tahliyeyle ilgili kararı HSK verecek. FETÖ/PDY’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir