Anasayfa / GENEL / “Gezi ruhu” buraya kadar! Birbirlerine girdiler!
gezi-ruhu

“Gezi ruhu” buraya kadar! Birbirlerine girdiler!

Taksim’de başlayıp Türkiye’nin çeşitli bölgelerine sıçrayan Gezi Parkı eylemleri sırasında ortak tutum takınan Birgün, Sözcü ve Aydınlık gazeteleri birbirine girdi.

İTTİFAK SONA ERDİ

Gezi Parkı’nda polis şiddeti ve hükümeti protesto etmek için günlerce ulusalcılar ile birarada olan Sosyalistler’in gazetesi Birgün, Sözcü ve Aydınlık’a birinci sayfadan çaktı. Gazete, birinci sayfasına Sözcü’nün manşetini taşıyarak “Ulusalcılar aslına döndü” diye başlık attı.

SÖZCÜ’NÜN HÜKÜMETE ÇAKAN MANŞETİ

Gezi eylemleri sırasında kol kola olan bu kesimlerden Ulusalcı olanlar, asılan Öcalan posterlerine ses çıkarmamış ancak 1 ay kadar sonra Suriye sınırına asılan PYD bayrakları yüzünden hükümeti ve orduyu suçlamıştı. Sözcü Gazetesi de Ulusalcıların bu düşüncesini manşete taşıyarak “Koskoca devleti ne hale düşürdüler” manşetleri atmıştı.

ULUSALCILAR ASLINA DÖNDÜ

Şimdi ise Gezi’de Sözcü ile kol kola olan Birgün gazetesi, Sözcü’nün Suriye’deki PYD bayrağı için hükümete tepki veren manşetine atıfta bulunarak “Ulusalcılar aslına döndü” dedi.

Söz konusu haberin manşetinde ise şu ifadeler kullanıldı:

“Meydanlarda Faşizme karşı omuz omuza sloganını atan, barikatta birlikte saf tutan, polis şiddetine göğsünü yan yana siper eden Türk ve Kürt halkları, Sözcü ve Aydınlık tarafından “terör” kavramıyla ayrıştırılmaya çalışılıyor.”

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

birgun2

Gladyo paçavrasından Türkiye nefreti!

Gladyonun sol tetikçisi Birgün isimli paçavra, Yunan Sahil Güvenlik’in Türk yük gemisine saldırmasını haberleştirirken bile …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir