Anasayfa / GENEL / Geni bozuk Hürriyet yine suçüstü!
hur

Geni bozuk Hürriyet yine suçüstü!

Her gün yeni bir algı operasyonuna imza atan Hürriyet bugün turizmi ve ekonomiyi baltalamaya yönelik skandal bir manşete imza attı. Türkiye turizminin merkezini hedef alan Hürriyet “Antalya’da içki yasağı” manşeti attı. Peki Antalya’da gerçekten içki yasaklanmış mıydı? İşte Hürriyet’in yalanı. İşte gerçek…

Referandumdan sonra büyük bir hazımsızlık yaşayan Hürriyet, bu kez ekonomi üzerinden operasyon çekmeye çalışıyor.

HÜRRİYET’İN HEDEFİNDE BU KEZ EKONOMİ VE TURİZM VAR!

Her gün yeni bir algı operasyonuna imza atan Hürriyet bugün turizmi ve ekonomiyi baltalamaya yönelik skandal bir manşete imza attı. Türkiye turizminin merkezini hedef alan Hürriyet “Antalya’da içki yasağı” manşeti attı. Peki Antalya’da gerçekten içki yasaklanmış mıydı? İşte Hürriyet’in yalanı.

hur

KABAHATLER KANUNUNDA OLAN BİR YASAK

Aslında Hürriyet gazetesinin internet sitesinde “Antalya’da içki yasağı” manşetine tıkladığınızda satır aralarında haberin manşetle bir ilgisi olmadığını anlıyorsunuz. Kabahatler kanununa göre, meskun mahallerde, araç içerisinde, ibadethanelerde, mezarlıklarda içki içmek yasak. Bu yasağı ihlal edenler para cezasına çarptırılıyor. Hürriyet gazetesinin manşeti ise “yıllardır varolan bir yasağı tam turizm döneminde ve endişeli orta sınıfın referandum sonuçlarını tartıştığı bir süreçte gündeme getirerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemek istiyor” şeklinde yorumlandı.

TURİSTLERİ VE TURİZMİ KORUMAK İÇİN ALINAN BİR ÖNLEM

Her yıl Kabahatler Kanunu’ndaki bir yasağı tekrar hatırlatarak turizmi ve Antalya’ya gelen turistlerin huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan Antalya Emniyeti Hürriyet’in algı operasyonunun şaşkınlığını yaşıyor. Hürriyet gazetesinin manşetinin ardından sosyal medyada da büyük bir tartışma başladı. Sosyal medya kullanıcılarının bir kesimi haberin detayına bakmadan Gezi provakasyonu çığırtkanlığı yaparken diğer bir kesim sağduyulu yaklaşarak yıllardır varolan bu uygulamanın turistlerin huzur ve güvenini sağlamak için her yıl hatırlatıldığını belirtiyor.

HER YIL YAPILAN BİR HATIRLATMA ÇARPITILDI

Sabah.com.tr’nin ulaştığı Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise yapılan uygulamanın varolan Kabahatler Kanunu’nun hatırlatılması olduğunun, Antalya’ya gelen turistlerin huzuru için hayata geçirildiğinin, gazetelerin başlıklarında yer aldığı şekliyle Antalya’da bir içki yasağının asla olmadığının altını çizdi.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir