Anasayfa / GENEL / Genetiği bozuk 28 Şubatçı Aydın Doğan medyası yine görevde!
radikal2

Genetiği bozuk 28 Şubatçı Aydın Doğan medyası yine görevde!

Aydın Doğan medyası, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası algı yönetimine yönelik muhalefeti Hürriyet yerine Radikal üzerinden yapmaya başladı.

SURİYELİLER’İN ÖZEL DERSANESİ

İstanbul Fatih’te bir özel okul, Suriyeli mülteci çocuklara yönelik eğitim başlattı. Suriyeli çocukların öğretmeni de doğal olarak çarşaflı bir kadın öğretmen oldu. Radikal gazetesi, sanki bu derste Türk öğrenciler eğitim görüyormuş gibi, sanki Türkiye’de bir kadın öğretmen “kara çarşafa bürünüp” ders veriyormuş gibi bir hava oluşturmak için “İstanbul Fatih’te ‘paralel eğitim” başlığıyla bir haber servis edildi.

Radikal’in, gayet normal bir haberde bile kullandığı üslup, haberi servis etme tarzı okur algısını “Şeriat mı geliyor, Türkiye’de eğitim sistemi bu mu” sorularını sormaya yöneltmesi açısından ilginç bir yaklaşım olarak dikkat çekti.

“Paralel eğitim” vurgusuyla da özellikle Gülen örgütü ima edilerek, dolaylı yoldan bu örgüte de destek verildi. Haberdeki mesaj da “Gülen cemaatine yasak ama başkalarına paralel eğitim serbest” idi.

radikal

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

1 Yorum yapıldı

  1. bütün kelelerinizi bir bir alacağız,alıyoruz da.100 senedir bitirdiniz lan memleketi.ve o gün geldiğinde hiç insaf olmayacak inananlarda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir