Anasayfa / GENEL / Gazeteci kılıklı Hollandalı provokatöre terör soruşturması
frederik2

Gazeteci kılıklı Hollandalı provokatöre terör soruşturması

PKK’nın silah bırakması halinde hayal kırıklığına uğrayacağını iddia eden bir yazı kaleme alan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink hakkında soruşturma başlatıldı.


Geçtiğimiz Aralık ayında Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen; Selahattin Demirtaş ve Salih Müslim gibi önemli isimlerin katıldığı 11. Kürt Konferansı’nı takip eden Frederike Geerdink, kritik bir analiz yazdı. Geerdink, kaleme aldığı yazıda, PKK’nın silah bırakması halinde hayal kırıklığına uğrayacağını söylemişti.

TERÖR PROPAGANDASI YAPMAKLA SUÇLANIYOR

2012’den bu yana da Diyarbakır’da bulunan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla karşı karşıya. Geerdink, saat 13.30 sularında Twitter’dan takipçileriyle paylaştığı mesajında Terörle Mücadele ekiplerinin evini aradığını, sekiz kişiden oluşan ekibin kendisini emniyete götürmekte olduğunu ve “terör örgütü propagandası yapmak”la suçlandığını yazdı.

İŞTE O TWEET:

frederike

PARALEL ÖRGÜTÜN OPERASYON SİTESİNDEKİ TERÖR PROPAGANDASI YAZISI

Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, paralel örgütün kontrolündeki operasyon sitesi diken.com.tr için kaleme aldığı yazıda, PKK’nın silah bırakması halinde hayal kırıklığına uğrayacağını söyleyerek şok etkisi yaratmıştı.

İşte Frederike Geerdink’in yazısının o ilgi çeken bölümü:

HAYAL KIRIKLIĞI

“Şu an PKK ve barış süreçleri hakkındaki bildiklerimden yola çıkarak, yakın zamanda kalıcı ateşkes ilan edileceğini düşünmüyorum. Herhangi bir barış sürecinde önce hakların garanti altına alınması, sonra silahsızlanma gelir.

PKK’nin Türkiye’yi hala rehin tutan bu açık insan hakları utancına son verilmeden kalıcı ateşkes ilan etmesi beni hayal kırıklığına uğratır. Çünkü bu, insan haklarının PKK için esasında o kadar da önemli olmadığı, hatta Kürtlerin bir tür sigortaya ihtiyaç duyduğu fikrini bile geride bıraktığı anlamına gelir.

Bunca yıldır konunun üzerine eğildikten, Kürtler ve Türklerin yanı sıra meslektaşlarım ve akademisyenlerle konuştuktan, elime geçen her şeyi okuduktan sonra hala PKK’nin ne olduğunu anlamamış olacağım için, böyle bir durumda, kendimi de hayal kırıklığına uğratmış olurdum.”

FREDERİKE GEERDİNK KİMDİR?

Frederike Geerdink, Hollandalı bir gazeteci. 6 yıldır İstanbul’da yaşıyor. Çeşitli ajanslar için Türkiye hakkında haberler geçiyor.

 

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir