Anasayfa / GENEL / Fransız halkını neye hazırlıyorlar?
fransa-tv

Fransız halkını neye hazırlıyorlar?

Kendi ülkesinde teröre karşı her zaman duyarlı bir yayıncılık anlayışı ile asla halkı tahrik edici bir tavır göstermeyen Fransız medyası bu kez aksini yaptı. Fransız devlet kanalı, eşinin cesedi başında bekleyen adamla canlı bağlantı yaptı. Bu da Fransa’daki terör saldırısıyla Fransız halkının terör üzerinden bir  plana hazırlandığı kuşkusuna neden oldu.


Fransa’nın Nice kentinde bir kamyon şoförünün Fransız Devrimi kutlamalarının yapıldığı sırada kamyonu kalabalığın üzerine sürmesi sonucu en az 75 kişi hayatını kaybederken 100’den fazla kişi de yaralandı. Olayın terör saldırısı olduğu üzerinde duruluyor.

Saldırının gerçekleştiği meydandan yayın yapan Fransız devlet kanalı France 2, büyük bir skandala imza attı. Saldırı sonucu hayatını kaybeden eşinin yanında bulunan adamla canlı bağlantı yaptı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Yayının ardından Fransız kanalı sosyal medya üzerinden tepki çekti. Kullanıcılar; ‘rezalet’, ‘utanın’ gibi ifadelere yer verdi.

SÖZCÜ VE CUMHURİYET CESET FOTOĞRAFLARINI YAYINLAMIŞTI

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen hain saldırıdan sonra Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri de ceset-yaralı fotoğraflarını manşetine taşımaktan kaçınmamıştı. Nasıl FETÖ gazeteleri Cumhuriyet ve Sözcü bu haberleriyle bir operasyon çekiyorsa Fransız medyası da kendi ülkesini birşeylere hazırlıyor olmalı ki ceset görüntülerini yayınlamayı bırakın cesetin yanından canlı yayın yaptılar.

teror-cum1 teror-sozcu

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir