Anasayfa / GENEL / Fox TV’nin paraleli sorguda takiyye yapıyor!
ercangun8

Fox TV’nin paraleli sorguda takiyye yapıyor!

FETÖ’nün medya yapılanması kapsamında gözaltına alınan Fox TV Haber Müdürü Ercan Gün sorgusunda geçmişini gözardı edip paralel yapıyı terör örgütü ilan etti.


Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Fox TV Haber Müdürü Ercan Gün’ün sorgusunda yıllarca içinde bulunduğu ve 15 Temmuz darbe girişimine kadar dirsek temasını sürdürdüğü bilinen paralel yapıyı terör örgütü ilan ettiği ortaya çıktı.

“FETULLAHÇI DEĞİLİM” AÇIKLAMASI GÜLDÜRDÜ

Ercan Gün ifadesinde, Zaman Gazetesi’nde 10 yıl çalıştığını, sonradan Hürriyet Muhabiri aracılığı ile Fox TV’ye geçtiğini belirtti. “Benim kesinlikle FETÖ Örgütü’yle hiçbir irtibatım olamaz” diyen Ercan Gün, darbeye karşı olduğunu, 15 Temmuz gecesi darbe karşıtı haberler yaptıklarını belirtirken darbe karşıtı olduğunu ispatlamak için o gece Fox TV Spikeri Gülbin Tosun’a siyah elbise giydirmelerini örnek verdi.

FETÖ TEHLİKESİNİ HEP ANLATTIM!

Popüler bir gazeteci olduğunu iddia eden Ercan Gün, bunun dezavantajı olarak sürekli saldırıya uğradığını ileri sürdü. Ercan Gün, “17-25 Aralık sonrasında yayın toplantısında bu Fethullahçı Terör Örgütü’nün yapmış olduğu operasyonlar sırasında netice alsalardı ülkenin daha büyük bir kaosa sürükleneceğini yayın toplantısında birlikte çalıştığım arkadaşlara anlattım. Haber amacı dışında hiçbir faaliyetim olmamıştır” dedi.

EMRE USLU VE BARANSI İLE SÜREKLİ DİRSEK TEMASINDAYDI

Ercan Gün’ün 17-25 Aralık girişimi sürecinde paralel yapı lehine çok sayıda sosyal medya mesajı bulunduğu biliniyor. Mehmet Baransu ve Emre Uslu gibi FETÖ şüphelileriyle dirsek teması bütün kamuoyunca bilinen Ercan Gün’ün, gözaltına alınınca ağız değiştirmesi şaşkınlıkla karşılandı. Bilindiği gibi Ercan Gün FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturmada mahkeme kararıyla serbest bırakıldıktan sonra yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından Hrant Dink cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yeniden gözaltına alındı.

Kaynak: Sabah.com.tr

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir