Anasayfa / GENEL / Fitnecilere Cumhurbaşkanı tokatı!
gul-dersane

Fitnecilere Cumhurbaşkanı tokatı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretlerde bulunmak için geldiği Erzincan’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershanelerin özel okullara dönüştürülmesinin kolaylaştırılması çalışmalarının hatırlatılmasına karşılık da konuya ilgili uzun vadede bir program bulunduğunu söyleyerek, şu yanıtı verdi:

Bir ülkede okullar varken o okullara paralel başka bir eğitimin olması aslında çok hoş değil. Ama bunun sebeplerini önce yok etmek gerekir, böyle bir ihtiyacı ortadan yok etmek, böyle bir ihtiyacı ortadan kaldırmak gerekir. Bunlar arz talep meselesidir. Ama bunları eminim ki gayet dikkatli şekilde bütün eğitimciler herkes konuşacaktır, bütün itirazlar yapılacak, bunlar dinlenerek muhakkakki bir yol alınacaktır. Bildiğim kadarıyla kesinleşmiş değil, henüz çalışma aşamasında. Dolayısıyla bakanlık bir çalışma yapacaktır, Meclis’te komisyonda görüşler hep alınacaktır. Eminim ki bütün bunlar dikkate alınarak çalışma yapılacaktır.”

Herkes bir tarafa çekerek yorum yapıyor

Cumhurbaşkanı Gül, öğrenci evleri tartışmasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de “Bunlardan ortaya çıkan eğer çeşitli rahatsızlıklar söz konusu olursa, problemler, adli meseleler olursa tabii ki gereği yapılır ama Türkiye bir hukuk ülkesidir. Hepsi hukukun üstünlüğü çerçevesi ve ihtiyaçlar çerçevesinde olacak konulardır. Siyasetin doğası gereği herkes bir tarafa çekerek yorum yapıyor gördüğüm kadarıyla” karşılığını verdi.

MEDYAGUNDEM

danistay

Danıştay’dan Fetocu terör örgütüne ağır tokat

Danıştay 8. Dairesi, MEB’in 18 Eylül 2015’te yayımladığı Özel Öğretim Kurumları ile İlgili İşlemler konulu …

celik-feto

Hüseyin Çelik bakanlığı döneminde FETÖ’ye nasıl kıyak yaptı?

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in, bakanlığı döneminde FETÖ’ye yaptığı desteğe dair şok gerçekler ortaya …

feto-mal

FETÖ’den haraç mezat mal kaçırma operasyonu

FETO’yü kayyum korkusu sardı! Milyon dolarlık okul ve dershaneler, üç kuruş maaşla çalışan ‘güvenilir’ kişilere …

2 Yorumlar

  1. Elhamdülillah!

  2. Ülkede güzel şeyler oluyor! Artık kimin kim olduğunu herkes anlamaya başalmıştır. Daha çok güzel şeylerde olacak İnşallah! Herkesin ne mal olduğunu tek tek ortaya çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir