Anasayfa / GENEL / Fetullahçıların suç üretmek için kullandığı müptezele dava şoku
gokce-dava

Fetullahçıların suç üretmek için kullandığı müptezele dava şoku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Youtube’a yüklediği video ile asmakla ve kazığa oturtmakla tehdit eden Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Dergisi Başyazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “tehdit” suçları kapsamında dava açıldı. Fetullah Gülen’in kitapları ile poz veren Çulhaoğlu’nun çeşitli davalarda Fetullahçı Terör Örgütü tarafından çeşitli davalar için “suç üretmek” amacıyla kullanıldığı ortaya çıktı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Youtube isimli sosyal paylaşım sitesine yüklediği videoda asmakla ve kazığa oturtmakla tehdit eden Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Dergisi Başyazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Çulhaoğlu’nun Cumhurbaşkanı’na hakaret ve tehdit suçları kapsamında cezalandırılması istendi.

CUMHURBAŞKANI’NA AĞIR HAKARET VE TEHDİT

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner tarafından hazırlanan iddianamede Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun Youtube adresli internet sitesine yüklediği videoda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na kastederek ve isim olarak bahsederek “Ne kadar çırpınsanız da kendinizi aklamaya da çalışsanız Tayyip Efendi eninde sonunda asılacaktır. Bakın elimizde Tayyip Bey’in sevdiği renkten yeşil renkte bir halatımız var. Ama Tayyip Bey için bu ip bile fazladır. Halkı referanduma çağıracağız. Tayyip Bey’i iple mi asalım yoksa kazığa mı oturtalım? Yüzde 50 ne derse onu yapacağız. Onun hakkettiği şey kazıktır. Türk Solu bundan geri adım atmayacak. Basın Özgürlüğünün bu ülkedeki ön şartı Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak. Ama iple ama kazıkla.” şeklinde hakaret ve tehditte bulunduğu belirtildi. Şüphelinin ucu halka yapılmış, idam urganı ilmeği haline getirilmiş yeşil renkli ipi sallayarak tehdit ve hakaret ifadelerini sarfettiği belirtilen iddianamede, söz konusu videonun yayınlandığı yerde link altına (Gökçe Fırat’tan Cumhurbaşkanı’na çok ağır hakaret) başlığının konulduğu, bu başlık içeriğinden dahi Cumhurbaşkanı’na hakaret kastının olduğu kaydedildi.

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan kovuşturma yapılmasının Adalet Bakanlığı iznine bağlı olduğu, Adalet Bakanlığı’ndan da gerekli iznin verildiği kaydedilen iddianamede, şüphelinin Cumhurbaşkanı’na hakaret ve tehdit suçları kapsamında yargılanması talep edildi.

HAKİMDEN JET TAHLİYE

Hazırlanan iddianame İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne düştü. Mahkeme Hakimi Fatih Kapan jet hızıyla yaptığı inceleme ardından Gökçe Fırat Çulhaoğlu hakkında tahliye kararı verdi. Karar üzerine tutuklu bulunan Çulhaoğlu cezaevinden salıverildi. Paralel yayın organlarının Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakıldığı iddiasının gerçek olmadığı anlaşıldı. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimi Durmuş Karaçalı’nın 3 gün önce Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun tutukluluğuna yapılan itirazı reddettiği öğrenildi.

(NAZİF KARAMAN/SABAH)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

1 Yorum yapıldı

  1. obez sapık,senin koca g.tünü kazık kesmez biz senin için özel kütük hazırlattık seni araya oturtacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir