Anasayfa / GENEL / Fetullahçıların Bank Asya’da belge oyunu
bankasya-tehdit2

Fetullahçıların Bank Asya’da belge oyunu

Yönetimi TMSF’ye geçen Bank Asya’nın ortakları eksik belgelerin tamamlandığına yönelik sürekli açıklama yaparak BDDK ve TMSF’ye baskı yapıyor. Oysa BDDK’ya hâlâ 30 ortağın belgesi gitmiş değil. Üstelik sunulan belgelerde de çok sayıda eksik var.


BankAsya ortaklarının eksik belgelerin tamamlandığına yönelik açıklamaları doğru çıkmadı. 30’a yakın ortağın belgelerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) teslim etmediği öğrenildi.

Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinden edinilen bilgilere göre BDDK’ya sunulan belgelerde de eksiklikler bulunuyor. Gelen belgelerin içinde eksik belgenin yanı sıra problemli olan evrakların da olduğuna dikkat çeken üst düzey bir ekonomi yetkilisi, 30’dan fazla ortağa ilişkin bilgilerin teslimine ilişkin herhangi bir gelişme olmadığına dikkat çekti. Bank Asya ortakları avukatlarının açıklamalarının BDDK’ya sunulan belge sayısından teslim edilenlerin oranına dönüştüğünün altını çizen yetkili “Sürekli olarak belgelerin eksiksiz tamamlandığına yönelik açıklama yapıyorlar.

Bank Asya imtiyazlı ortaklarının teslim ettiği belge karşılığının oranını veriyorlar. Ancak geriye kalan onlarca eksik belge sahibine ilişkin açıklama yapmıyorlar. Ayrıca teslim edildiği söylenen evraklar arasında eksik belgeler de mevcut” dedi. Belgeler geldikten sonra değerlendirme sürecinin tam olarak başlayacak ve BDDK nihai kararını verecek. Bank Asya ortaklarının sürekli BDDK yönetimini hedef alan açıklamalarının çalışanları yıldırmak için olduğu belirtiliyor.

(ERCAN BAYSAL/STAR)

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

gulluoglu

FETÖ’nün baklavacısının mal kaçırma oyunu

FETÖ’ye finansman sağlamaktan tutuklanan Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ …

ercan1

Fox TV’nin FETÖ’cü müdürünün anormal hesap hareketleri

Hrant Dink soruşturmasında tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Fetullah Gülen talimat verince ne …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir