Anasayfa / GENEL / Fetullahçılar hac ve umre sorularını bile çaldılar
umre

Fetullahçılar hac ve umre sorularını bile çaldılar

KPSS, Askeri Lise ve Polis Okulu sınavlarının sorularını çalan paralel örgütün, Diyanet’e de el attığı ortaya çıktı. Örgüt, her yıl Hac ve Umre’ye gönderilecek sağlık personelini sınavla belirleyen Diyanet’in sorularını ele geçirerek kutsal topraklara yıllar boyu kendi adamlarını gönderdi. Savcılık son 10 yılın sınavlarını inceliyor.


Devletin kurumlarına sızmak için KPSS, polislik, hakimlik, askeri sınav sorularını sınavdan önce ele geçirerek kendi yandaşlarına sızdıran paralel yapı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaptığı sınavlara bile el attıkları ortaya çıktı. Çaldıkları sorularla binlerce gencin hayatını gasp eden, binlerce umudu söndüren paralel yapının bu seferki hırsızlığı ‘pes artık’ dedirtti.

İHBARLA ORTAYA ÇIKTI

Diyanet İşleri Başkanlığı, Hac ve Umre için gönderilen sağlık personellerinin girdiği sınavla ilgili yapılan bir ihbar üzerine idari soruşturma başlattı. Sözkonusu sınavları ve görevlendirilen isimleri inceleyen Diyanet, 2005 ile 2014 yılları arasında yapılan sınavlarda şaibe olduğunu tespit etti. Başkanlık bunun üzerine soruşturmayı savcılığa taşıdı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu, yapılan suç duyurusu kapsamında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında savcılık, son 10 yılda Hac ve Umre’ye sağlık görevlisi olarak gidecek personeli belirlemek için yapılan sınavları incelemeye aldı. Yapılan incelemenin ardından ilginç tespitlere ulaşıldı.

HEP AYNI KİŞİLER GİTMİŞ

Hac ve Umre’ye görevli olarak gitmek isteyenlerin sayısı fazla olduğu için Diyanet İşleri Başkanlığı, sağlık personellerini belirlemek için sözkonusu sınavı yapıyor. Ancak savcılığın yaptığı incelemede, bazı sağlıkçıların ardı ardına her yıl görevlendirildiği belirlendi. Hatta bazı isimlerin sınav kazanmış görevli olarak 6 yıl üst üste kutsal topraklara tespit edildi.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

ab

Hilal-Haçlı savaşı başladı

Avrupa’da yükselen ırkçılık… Faşizm!.. Hatta Nazizm dalgası… Taraflar belli… Düşman belli… Hedef Türkiye!.. Türkiye’ye karşı …

umre

Erdoğan umrede!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan’da Kabe’yi ziyaret ederek umre yaptı. Cumhurbaşkanı …

cumhuriyetg2

Terör paçavrası Alman domuzuna çalışıyor!

Her fırsatta FETÖ’ye arka çıkan Cumhuriyet gazetesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışındaki görevlilerinin FETÖ’cü hainler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir