Anasayfa / GENEL / Fetullahçı terör örgütü medyasının gizlediği haber
gulen-ekonomi

Fetullahçı terör örgütü medyasının gizlediği haber

Seçimler öncesinde ekonomik kaos meydana getirmek için dolar üzerinden algı operasyonu yapan, “Yükseliş durdurulamıyor”, “3 Lira’ya koşuyor”, “Türkiye negatif ayrıştı” haberleri yapan Paralel medya ve işbirlikçileri son bir haftadır adeta kafalarını kuma gömdü.


Gazete manşetleriyle halkı dolar almaya teşvik etmeye çalışan Aydın Doğan gazeteleri ve Paralel medya umduğunu bulamadı. AK Parti’nin tek başına iktidara geleceği beklentisi piyasayı sardı. ABD’den gelen verilerin de etkisiyle dolarda sert değer kaybı yaşanıyor. Türk Lirası dün yüzde 1.5’la dünyanın en fazla değer kazanan parası oldu. Gelişmekte olan ülke para birimleri arasında açık ara en iyi performansı gösterdi.

DOLAR 2.59 TL’YE İNDİ

Dolar karşısında haftanın ilk dört gününde yüzde 4’ün üzerinde değer kazanan TL, 3.5 yılın en yüksek haftalık değer kazancına doğru ilerliyor. Dolar kuru dün 2.5914 TL’ye kadar geriledi. AK Parti’nin tek başına iktidarını sürdüreceğine ilişkin beklentilerle yabancı girişinin devam ettiği Borsa İstanbul’da dün yüzde 0.96 yükselerek 87 bin 243 puana çıktı. 3 Şubat’tan bu yanaki en yüksek kapanışı gerçekleştirdi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

ajan

Büyükada’daki ajanların ekonomiyi çökertme planı

Büyükada’da ajanların yaptığı kaos toplantısıyla ilgili dehşet veren belgelere ulaşıldı. Ajanların Türkiye’deki piyonlarını kullanarak nasıl …

ekonomi

FETÖ’süne PKK’sına şok; rekor büyüdük!

TÜİK’in açıklamasına göre; Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), …

Pusudaki provokatörlere piyasalardan sert cevap

Referandumdan ‘evet’ çıkmasının ardından harekete geçen provokatörlere piyasaların yanıtı sert oldu. Borsa 92 bin puana …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir