Anasayfa / GENEL / Fetullahçı o gazeteden bir yalan daha!
bugun1

Fetullahçı o gazeteden bir yalan daha!

Devlet Personel Başkanlığı, Fetullahçı medyanın”20 bin memurun sınavsız alındığı” yönündeki haberlerini yalanladı.


Devlet Personel Başkanlığı, “20 bin memurun sınavsız alındığı” yönünde Fetullahçı Bugün gazetesinde yer alan haberin tamamen asılsız, gerçekle bağdaşmayan ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olduğunu bildirdi.

Devlet Personel Başkanlığının yazılı açıklamasında, kamu personel sistemine göre, kamu kurumlarının her yıl ne kadar atama yapabileceklerinin bütçe kanunlarıyla tespit edildiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“2015 yılında Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda bu rakam 36 bin olarak belirlenmişti. Bu yıl Ocak ve Nisan aylarında olmak üzere toplam 36 bin kadronun dağılımı yapılmış ve Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sayfasından duyurulmuştur. Bu izinlerin 15 bini Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi. Söz konusu rakamlar atama yapılan değil, 2015 yılı sonuna kadar kamu kurumlarının atama yapabilecekleri sayıları ifade etmektedir. Kamu kurumlarına dağıtımı yapılan atama izinleri KPSS merkezi alım yoluyla ve naklen atamalarda kullanılır. ’20 bin memur açıktan alındı’, ‘açıktan atamalara ilave atamalar gerçekleştirildi’ şeklindeki haberler tamamen asılsız, gerçekle bağdaşmayan ve kamuoyunu yanıltıcı niteliktedir.”

MEDYAGUNDEM

tiraj

Kayyum girdi FETÖ’nün şişirme tiraj maskesi indi!

Zaman gazetesi, şişirme rakamlarla 104 bin olarak gösterilen Bugün gazetesinin tirajının 5 bin 600’e, Millet …

bugun-millet

FETÖ’nün bittiğinin belgeleri!

İpek Medya Grubu’nda kayyum yöneticilerinin yönetimi devralmasının ardından Bugün ve Millet gazeteleri ilk kez yayınlandı. …

korsan

Aydın Doğan’dan FETÖ’ye korsan baskı!

Bugün ve Millet Gazetesi Aydın Doğan’ın matbaasında basıldı. Bugün ve Millet gazetelerinin kayyum yönetimi tarafından …

1 Yorum yapıldı

  1. sınavsız atanmışlar! hahaha güleyim bari lan siz hangi sınavdan bahsediyorsunuz sorularını çalıp dağıttığınız ve bir ailenin bütün fertlerinin tüm soruları cevapladığı düzmece sınavdan mı? böyle sınav olacağına olmaz olsun biz açıktan atamaya razıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir