Anasayfa / GENEL / Fetullahçı medya bakın bugün hangi yalanla ortalığı kirletti?
meydan-ziraat

Fetullahçı medya bakın bugün hangi yalanla ortalığı kirletti?

Fetullahçı terör örgütü medyasının gazetelerinden Meydan’ın bugünkü manşetinde yer alan haber tamamen yalan çıktı. Ziraat Bankası, banka tarafından sanatçı Ebru Gündeş’e herhangi bir tarihte herhangi bir kredi kullandırılmadığını bildirdi.


Banka’dan yapılan yazılı açıklamada, Meydan gazetesinin bugünkü sayısında yayınlanan, “Reza’dan değil Ziraat’ten” başlıklı haberinde, “ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in Ziraat Bankası Etiler Şubesi’nden 40 milyon TL kredi aldığı, Gündeş’in nisan ayında İngiltere’ye giderek 9,8 milyon sterlini Londra Şubesi’nden çektiği, kredinin aylık ödemesinin ise 600 bin lira olduğu” şeklinde hiçbir gerçekliği bulunmayan ifadelerin yer alması nedeniyle söz konusu açıklamanın yapılmasının gerekli olduğu kaydedildi.

Söz konusu haberde, Ziraat Bankası ile ilgili olarak belirtilen hususların hiçbir gerçekliğinin bulunmadığı aktarılan açıklamada, Gündeş’e banka tarafından herhangi bir tarihte herhangi bir kredinin kullandırılmadığı belirtildi.

Ebru Gündeş’e, Ziraat Bankası Londra Şubesi’nden 9,8 milyon sterlin ödenmediği ve şimdiye kadar söz konusu şube tarafından sanatçı adına herhangi bir kredi işlemine aracılık da edilmediği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Somut bir bilgi veya belgeye dayanmayan ve ‘iddialara göre’ ifadesiyle dedikodu üzerine habercilik yaptıkları kendileri tarafından ifade edilen gazetede, habere ‘iddialara göre’ diyerek başladıktan sonra Bankamız itibarını zedeleme kastıyla gerçek bir haber algısını yaratacak şekilde ayrıntılara yer verilmektedir. Anılan gazete tarafından söz konusu iddiaların gerçekliği hiçbir şekilde sorgulanmamış ve Ziraat Bankası’ndan haberde yer alan hususların teyit edilmesi gereği duyulmamıştır. Anılan gazetenin Bankamız itibarını zedeleme kastıyla kamuoyunu yanlış bilgilendirici nitelikteki bu gerçek dışı haberi nedeniyle hukuki ve cezai her türlü yasal yola başvurulacaktır.”

MEDYAGUNDEM

zarrab

Bharara’nın nasıl FETÖ iti olduğunun analizi!

Amerika Türkiye’de yaşanan 17-25 Aralık komplosunun bir benzeriyle mi karşı karşıya? Bu sorunun nedeni ABD …

berman2

İşte Erdoğan’ı haklı çıkaran fotoğraf

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ tarafından İstanbul’da ağırlandığını açıkladığı Reza Zarrab davasına bakan New York Hakimi Richard …

meydan2

FETÖ’cü terörist gazeteye operasyon

Fetullahçı terör örgütünün yüzlerce insanımızı şehit ettiği alçak darbe ve işgal girişiminin gizlemek için FETÖ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir