Anasayfa / GENEL / Fetullah Gülen’in sapkın kitabı
gulen-kitap

Fetullah Gülen’in sapkın kitabı

Eski Ankara Merkez Cinayet Büro Amiri Tamer Topsakal, paralel yapı tarafından meslekten nasıl ihraç edildiğini anlattı.


Paralel devlet yapılanmasıyla ters düşerek meslekten attırılan Eski Cinayet Büro Amiri Tamer Topsakal, “Fetö Sıfır’ı Tüketiyor”isimli kitapta paralel yapının tüm sırlarını deşifre ediyor.

Polis Koleji’nde eğitim aldığı yıllarda paralel yapıyla tanışan Tamer Topsakal, daha sonra yapının bir elemanı olarak Ankara Merkez Cinayet Büro Amirliği’nde görev aldı.

Paralel yapıyla ters düştükten sonra çeşitli kumpaslarla meslekten attırılan Topsakal’ın yaşadıkları kitap oldu. Araştırmacı Yazar Eren Ural tarafından kaleme alınan “Fetö Sıfırı Tüketiyor” isimli kitapta, Fethullah Gülen tarafından yazılan Kevser isimli sapkın bir kitap da deşifre edildi. 200 tane basılıp öğrencilere dağıtılan daha sonra imha edilen Kevser, paralel yapının anayasası niteliğinde.

200 ADET BASILDI

Kevser kitabını ‘beyin yıkama kitabı’ olarak nitelendiren Yazar Eren Ural, “Tamer Bey Polis Akademisi’nde öğrenciyken, paralel yapı mensupları bu kitaptan bastırarak öğrencilere dağıtmış. Tamer bey de bu kitabı alan öğrencilerden. Daha sonra kitabı bana verdi” dedi. Kitabın Gülen tarafından kaleme alındığını anlatan Ural, “Kitaptan 200 tane basılmış ancak cemaat tarafından toplatılıp imha edilmiş. Bir tanesi Tamer Bey tarafından saklanmış” dedi.

BEYİNLER YIKANDI

Kitapta “Sıfır Olmak” başlıklı bir bölüm bulunduğunu belirten Ural, bu bölümde her zaman sıfır olunması, yapı elemanlarının kendisini gizlemesi gerektiğine ilişkin bilgiler bulunduğunu dile getirdi. Kevser kitabının şu anda örgütün anayasası durumunda olduğunu ifade eden Ural, “Kendi lehlerine olanları koruyup, kolluyorlar ama aleyhlerinde bir şeyler yapıldığı zaman hiç acımıyorlar” şeklinde konuştu.

SONRADAN ÖĞRENDİK

Ural, Gülen’in Kevser adlı kitabındaki ‘Sıfır Olmak’ bölümünün, gizlenme gerekliliğine yönelik bir öğreti olarak görülebileceğini belirterek, “17-25 Aralık operasyonlarından sonra gözaltına alınan polislerin üzerine giydikleri tişörtlerdeki ‘sıfır’ ibaresine ilk başta kimse anlam verememişti. 25 yıl sonra da bu polislerin halen bunun etkisinde olduklarını ekranda net bir şekilde gördük” diye konuştu.

Kumpasa düştüm

Paralel yapıyla Polis Koleji’nde tanışan Tamer Topsakal, daha sonra yapının bir elemanı olarak Ankara Merkez Cinayet Büro Amirliği’nde görev aldı. Bursa’da çocuk pornosuyla ilgili yürüttüğü bir soruşturmanın altından paralel yapının çıktığını anlatan Topsakal, “12-13 yaşlarındaki erkek çocuklara tecavüz eden bir sapığı yakalayıp, bunu adalete teslim etmeye çalışıyordum. Bu sapığın örgüte bağlı bir okulda rehber öğretmen olarak görev yaptığı belirlendi. Bu nedenle olayın üstünü kapatmam istendi. Müsaade etmedim, ondan sonra kumpaslar başladı” diye anlattı.

(Yeni Şafak)

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir