Anasayfa / ANALİZ / Fetullah Gülen “sekreteri” üzerinden Gülerce’yi aforoz etti!
gulen3

Fetullah Gülen “sekreteri” üzerinden Gülerce’yi aforoz etti!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünün önemli isimlerinden Hüseyin Gülerce’nin yaptığı özeleştiri gündeme bomba etkisi yaptı.

Gülerce 4 maddeyle Gülen örgütünü şöyle eleştirdi:

1- Hizmet baştan beri yanlış yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na savaş açtı. Gezi’den itibaren Başbakan’a hakaret etmeye başladılar.

2- Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık çatışmacı dil kullandık.

3- Siyasallaştık. CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik.

4- Hizmet hep çoğunlukla hareket etti. Hep öyle yoluna devam etti. İlk defa çoğunluğun karşısına çıktı ve kaybetti. Orjinalini kaybetti, yara aldı.

gulerce

 

GÜLERCE’YE PENSİLVANYA’DAN CEVAP

Hüseyin Gülerce’ye cevap ise Pensilvanya’dan geldi. Fetullah Gülen’in Pensilvanya’da en yakınında yer alan ve herkul.org sitesinin editörü Osman Şimşek, Hüseyin Gülerce’ye “aforoz süreci”ni başlatacak yalanlamada bulundu.

Osman Şimşek’in Gülerce’ye cevabını “Fetullah Gülen’in cevabı” olarak da düşünmek yanlış olmaz. Çünkü Şimşek’in bu cevabı Gülen’den habersiz vermesi düşünülemez bile. Gülen, “sekreteri” üzerinden Gülerce’yi harcamış durumda.

Peki cevap ne?

Cevabı okuduğunuzda Gülen örgütünün yalan ve takiyyeyi leblebi, çekirdek gibi yediklerini bir kez daha görüyoruz.

Sivil hükümete karşı darbe yapan, herkesi illegal dinleyen, CHP ve MHP ile ittifak yapan Gülen örgütü değilmiş gibi Osman Şimşek’in yazdıkları, Gülen örgütünün yalan ve takiyyede yapmayacakları hiçbir şey olmadığını da gösterdi.

İşte “yav he he” dedirten takiyye açıklaması:

 

 

Medya’da Hüseyin Gülerce Beyin seçim sonrası yaptığı açıklamalar yer aldı. Nakledilen cümlelerde bir yanlışlık olabileceği  ve kendilerince düzeltileceği düşüncesiyle şimdiye kadar bir yorum yazmadım. Fakat, herhangi bir tekzip ya da tashih göremeyince bir iki hususu açıklama ihtiyacı hasıl oldu.

Öncelikle Hüseyin Ağabeyin de defalarca belirttiği gibi kendisi Camia’nın “sözcü”sü değildir; gazetelerde yer alan yorumlar kendisine aitse sadece şahsını bağlar. Nitekim, şu yazdıklarım da bir sözcü sıfatıyla değil Camia’ya gönül vermiş bir fert vasfıyladır.

Bununla beraber, özellikle dört hususla alakalı nakledilen ifadelerin Camia’nın genel duruşunu yansıtmadığı aşikardır.

Camia hiçbir zaman kavga taraftarı olmamıştır; hele kendi hükümetine savaş açtığı iddiası gerçekleri ters yüz etmekten ibarettir. Aslında, aylardır Hizmet hareketine yönelik yoğun bir linç kampanyası yürütüldüğü açıktır. En üst düzeydeki yetkililer ve hükûmete yakın medya tarafından ortaya konan öfkeli itham, hakaret ve iftiralarla nefret suçu işlenmiştir/işlenmektedir.

Camia’ya gönül verenler, dün olduğu gibi bugün de nezih üsluplarını namusları gibi koruma gayretindedirler. Maruz kaldıkları tahrik edici dile ve provokatif söylemlere rağmen akl-ı selimden asla ayrılmamışlardır/ayrılmayacaklardır. Yaptıkları açıklamalar, kanuni haklar çerçevesinde, isnat ve iftiralara cevap sadedinde olmuştur.  Kimin nasıl bir dil ve üslup kullandığı miting meydanlarında ve seçim konuşmalarında da açıkça görülmüştür.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın ve Hizmet gönüllülerinin defalarca açıkladıkları gibi; Camia’nın herhangi bir partiyle ittifakı kesinlikle söz konusu olmamıştır; bu iddia büyük bir yalandır.

İlk günden beri Hizmet’in felsefesi çoğunlukla beraber hareket etmek değil hep doğrunun ve makulun yanında yer almaktır. Dünden bugüne Camia’nın desteği ya da eleştirileri, manevi buudlu demokrasi, evrensel insan hakları, özgürlükler, şeffaf ve hesap sorulabilir bir devlet gibi değerler etrafında olmuştur; bundan sonra da destek ya da tenkitler değerler üzerinde olacaktır.

Bunları en iyi bilmesi gereken insanlardan biri olarak tanıdığım Hüseyin Gülerce beye o cümleleri yakıştıramadığımı ve hangi sebeple/endişelerle onları telaffuz ettiğini anlayamadığımı da ifade etmeliyim.

Osman Şimşek

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

namikemal4

MEDYAGÜNDEM 10 ay önce yazdı o rektör bugün gözaltına alındı

Tekirdağ’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “üniversite yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü …

1 Yorum yapıldı

  1. çok güzel!!! bırbırını yesınler, kıme hızmet ettıgını gorsun gulercede….en ufak elestırıde bıle dusman ılan edıyrlar yıllarca kendılerıne hızmet ettmıs olsa bıle….. gulercenın sozlerınede kanmadık…eger yanlısın farkına vardıysan, ayrılda tepkını goster oturdugun yerden 2 3 secmece cumleyle olmaz elestırı…daha gecenlerde beyaz tv de kadır mısırogluna dedıgın sozlerı unutmaık, ataturku de övdün vs vs…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir