Anasayfa / GENEL / Fetullah Gülen fren yemiş araba gibi zangırdadı!
gulen3

Fetullah Gülen fren yemiş araba gibi zangırdadı!

Fetullah Gülen, bir sohbetinde Peygamberimiz Hz. Muhammed’i anlatırken bir arkadaşının ‘Yahu, sen ne olmuşsun böyle’ uyarısıyla sarsılmış.

Dinler arası diyalog görüşünün en önde gelen savunucularından olan Paralel yapılanmanın lideri Fetullah Gülen’in Zaman gazetesinde yayınlanan yeni sohbetinde Gülen manidar bir anısını anlattı. Gülen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’den bahsederken rahat rahat konuştuğunu ancak bir, arkadaşının sert uyarısıyla neye uğradığını şaşırdığını anlatıyor.

Gülen, bu olayı “Böyle bir ikaz karşısında, ilk anda fren yemiş araba gibi biraz zangırdadım. O anda içimde hâsıl olan sarsıntıyı tam ifade edemem; fakat çok sarsıldığımı söyleyebilirim.” sözleriyle anlattı.

İŞTE GÜLEN’İN O SOHBETİNDEN BİR BÖLÜM:

“YAHU SEN NE OLMUŞSUN BÖYLE!”

Talebelik arkadaşlarımdan biri, bir Ramazan-ı şerifte Edirne’ye uğramıştı. Ziyaretime geldiği bir gün pencerenin kenarına dayanmış konuşuyorduk. Ben bir münasebetle,“Hazreti Muhammed böyle buyuruyor, Hazreti Muhammed şöyle buyuruyor…”gibi bir-iki söz ettim. Haddizatında, bugün çoğu kimse öyle bir ifadeyi saygı sayıyor, kimi İlahiyatçılar dahi “Peygamber” deyip geçiştiriyor.

“FREN YEMİŞ ARABA GİBİ ZANGIRDADIM”

Fakat son dönemde “Sen kimsin?” diye bağıran birine adeta “Sahi, Sen kimsin?” diyerek ilk cevap verenlerden olan o arkadaşım yüzüme garip garip baktı, gözlerini gözlerime dikti ve “Yahu, sen ne olmuşsun böyle! O senin babanın oğlu mu ki, O’ndan bu kadar rahat bahsedebiliyorsun?” dedi. Böyle bir ikaz karşısında, ilk anda fren yemiş araba gibi biraz zangırdadım. O anda içimde hâsıl olan sarsıntıyı tam ifade edemem; fakat çok sarsıldığımı söyleyebilirim. Ne var ki, biraz düşününce, içimden ona “Allah senden razı olsun! Gerçekten ben ne olmuşum!..” dedim. (yeniakit.com.tr)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

1 Yorum yapıldı

  1. yine takiyye yine kandırmaca,yeni bir şey yok feto dan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir