Anasayfa / GENEL / FETÖ’yü gömmek için 3 ay OHAL
ohal

FETÖ’yü gömmek için 3 ay OHAL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kararlarını açıklıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 ay OHAL ilan edildiğini açıkladı. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında darbecilerin silahları da tankları da helikopterleri de uçakları da işe yaramamıştır. Asker elbisesi giymiş teröristler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca kahramanlık destanları yazmıştır.Cumhurbaşkanı Erdoğan, MGK ve Bakanlar Kurulu kararlarını açıklıyor.

ÜLKEMİZ TARİHİNDE BU İLK DEFA OLDU

Ülkemiz tarihinde ilk defa bir silahlı darbe girişimi milletin bizzat kendisi tarafından akamete uğratılmıştır. Türkiye, demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığını vatandaşlarının canı pahasına ispat etmiştir.

OHAL İLAN EDİLDİ

MGK’da yaptığımız kapsamlı değerlendirme sonucunda, OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye edilmesi kararını aldık. Bakanlar Kurulu da, Anayasa’nın 120. maddesi uyarınca Türkiye’de 3 ay OHAL ilan edilmesini kararlaştırdı.

Olağanüstü hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir.

Darbe girişiminde bulunanların açtıkları ateş sonucu sivil vatandaşlarımızdan, polislerimizden ve askerlerimizden şu an itibarıyla 246 masum insan hayatını kaybetmiş, bin 536 masum vatandaşımız da yaralanmıştır.

ohak2

MEDYAGUNDEM

sokak

Sokağı karıştıranlara müjde; OHAL uzatıldı!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanan …

kemal-feto1

AYM CHP’ye FETÖ’yü kurtarma kapısını kapattı

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP’nin iptal istemlerini ‘yetkisizlik’ gerekçesiyle oy birliğiyle ile reddetti. CHP, 670 …

asli1

Al sana OHAL Aslı!

Türkiye’deki darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL’i bir türlü anlayamayan gazeteci Aslı Aydıntaşbaş bu kez …

2 Yorumlar

 1. ÇOK GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

  Vaki olanda Hayır vardır. Bu meş’um hadiseler inşaallah hayra tebdil olacak, hayırlı işlere kapı açacak. Olağanüstü hâl hayırlı olsun. Zaten bu alçakların bir süredir bize yaşatmakta oldukları hadiselerin olağan bir yanı yoktu.

  Durumdan anlaşılıyor ki, yalnız yaptıklarına değil, doğduklarına da pişman edilecekler.

  Hırsızlığın her türlüsünü yapmaları kendilerini kesmemiş olmalı ki, bu sefer devleti çalmaya yeltenip suç üstü enselendiler. Yaşamakta oldukları cinnet halinin sebep olduğu ahmaklığa bakın ki, kırk asırlık bir devletin kırk yıllık bir çeteye teslim olacağını umarak çetenin ruhani liderini mehdi kılığında, mollalarını da abi, imam vs kılığında başımıza musallat edeceklerdi.

  Bunlara yalnız memleketi değil, dünyayı da dar etmenin, Müslüman milletin ekmeğini yiyip siyonistin kılıcını sallamanın hesabını sormanın zamanı geldi. Milletin inançlarını sömürerek topladıkları himmetler burunlarından fitil fitil getirilmeli. Dünyevî hırsları için her türlü ahlâksızlığa, fısk ve fücura cevaz vererek teşvik eden, Hoca kılıklı ruh hastası şizofren bir manyağın, münafık bir üfürükçünün müritleri olup, onun bağlı olduğu siyonist küresel mafyanın siyasi emellerine alet olmanın bedelini ödemeliler.

  Hiç kimse çıkıp da vay efendim nerede bu hukuk devleti, demokrasi vs türünden abuk subuk laf ebeliklerine yeltenmesin.

  Şayet başarılı olsalardı, en aşağılık surette hukuku nasıl katledeceklerini hepimize göstereceklerdi. Tarihte eşi görülmemiş bir alçaklığa imza attılar. Milletin namusunu koruması için ellerine verilen silahları, milletin evlatlarına doğrultup ateşlediler. Allah’ın nusreti sayesinde kanı bozuk mürted askerlerin tank ve uçakları milletimizin imanlı göğsüne tosladı. Bunun için ne kadar çok şükretsek azdır. (Mü’min mü’mine silah çekmez. Şayet çekerse haksız olan dinden çıkar, yani irtidat eder; mürted olur hava üssünün eski adı olan mürted, daha eski bir irtidat ve ihanet vak’asından kalmadır. İbretlik bir tevafuk)

  Eşi görülmemiş bir kalpazanlık eseri olarak takdim edip piyasaya sürdükleri ALTIN NESİL, meğerse siyonist küresel mafyanın mayın eşeği niyetine kullandığı bir hayvan sürüsü imiş.

  Soru çalarak kazandıkları mevki ve rütbelerde liyakatsizlik ve kifayetsizlikleri ayaklarına dolandı. Yapmak istedikleri ihanet operasyonunu yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Zerre kadar şeref taşımadıkları ortaya çıktı. Fino köpeği kadar haysiyetleri kalmadı. Ettikleri beddualar dönüp kendilerini vurdu. Ağlamak yok. Bunu kendileri istedi.

  Diyanetin, vatana ihanet operasyonunu icra sırasında telef olan asker görünümlü teröristlerin cenaze namazını kıldırmama ve bunların Müslüman mezarlığına gömülmemesi kararı çok yerinde olup, milletin hislerine tercüman olmuştur.

  Hazır İyot gibi açığa çıkmışken, bu fırsat sayesinde armut toplar gibi toplanacaklar. Sızdıkları her yerden temizlenecekler. Himmet hırsızlığı yöntemiyle kurdukları ne kadar şirket, okul, medya, ne varsa, hepsine el konulacak. Bunlara himmet adı altında yardım ve yataklık eden esnaf ve sanayicilerin hepsi alışverişsizlikten dolayı bir süre sinek avladıktan sonra batacaklar. Hanelerinden bereket kalkacak.

  Hem dışarıya kaçanlar, hem de içeride kalanlar parya muamelesi görme ve vatansızlıkta o kadar aşağılık duruma düşecekler ki, dünya üzerinde paryalık ve vatansızlığın en acısını tatmış olan; sevdikleri kavim İSRAİOĞULLARI’na gıpta eder hale düşecekler. Alınlarındaki zillet damgasını ömür boyu taşıyacaklar.
  .

 2. ohal türkiye anayasasında ve altında imzamız olan avrupa ins.hak.sözleşmesinde de açık ve net tanımlanmıştır devletler olağanüstü hallerde bu tedbiri alır tüm çağdaş demokrasilerde yeri vardır fransada gördüğümüz gibi bence geç bile kalındı.
  kimse bize demokrasi dersi vermesin fransada 1 bombadan sonra ohal ilan edildi türkiyenin başkentinde bombalanmayan yer kalmadı.. fetö, pkk, dhkp-c li değilseniz ohale sevinmelisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir