Anasayfa / GENEL / FETÖ’ye mağduriyet oyunuyla destek olan CHP’ye sert uyarı
basbakan

FETÖ’ye mağduriyet oyunuyla destek olan CHP’ye sert uyarı

AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, CHP’yi FETÖ konusunda sert bir dille uyardı.İşte o konuşmadan satır başları…


Kerbela bizim için acıdır, hüzündür. Kerbela bizim için derstir. Kerbela bizim için ibrettir. Kerbela’nın acısını, hüznünü içinde taşıyamayanlar, Kerbela’dan ders çıkaramayanlar, ibret alamayanlar her gün yeni Kerbelalar üretirler. İslam coğrafyasının her köşesinde yeni Kerbelalara şahit oluyoruz. Bu coğrafyanın içinden çıkan ama bu coğrafya insanını öldüren ahir zaman yezitleri bize her gün Kerbela’yı yaşatıyorlar.Biz gerek ülkemizde gerek coğrafyamızda yezitlerin karşısında hakkı savunmaya devam edeceğiz.

SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM

Saflarımızı sıklaştıralım gönülleri birleştirelim. İktidar partisiyiz, sırtımızda ağır bir yük var. Ülkemiz için en iyisini yapmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Daima vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Projelerimizin biri bitmeden biri başlamalı ki ülkemiz kalkınmaya devam etsin. Millete hizmette kendinize asla sınır koymayın. Biz ne kadar büyük hizmetler yaparsak yapalım bu millet daha fazlasını hak ediyor.

ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN DEVAM EDECEK

15 Temmuz gecesi nedeniyle planlanan bazı açılışları yapamamıştık. Biz bahane üreten bir iktidar değiliz. Şartlar ne olursa olsun yatırımlar devam edecek. Yüzbaşı Güngör Durmuş gemisini denize indirdik. Tersanecilere de önemli müjde verdik. Ödedikleri yıllık kira miktarını 10 kat düşürdük. Bununla da yetinmedik, tersanelerin süresini de 49 yıla yükselttik. İnsanlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü konuşurken biz Avrasya tünelini tamamladık. Dünyada denizin altından geçen en derin tüneldir. 107 metre deniz seviyesinden deniz altına inen dünyanın teknolojisi en yüksek mühendislik projesi.

BU MİLLET SİZE Mİ PABUÇ BIRAKACAK

PKK terör örgütü bugünlerde AK Parti teşkilatlarına yöneldi. Evvelsi gün Özalp İlçe Başkanımız, Başkan Yardımcımız hunharca şehit edildi. Dün gece Dicle İlçe Başkanımız kendi iş yerinde alçakça şehit edildi. Hainler şunu iyi bilmeli, AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak parti değildir. AK Parti tüm terör örgütlerini temizlemek için olayların üzerine gidecek. Sizin ettikleriniz bize sökmez. Sizin tehditleriniz bu millete sökmez. Bu millet 1000 yıllık tarihinde esaret görmedi, size mi pabuç bırakacak.Türkiye bölgede etrafında yaşanan istikrarsızlıklara karşı istikrar adası olmaya devam ediyor. Bir yandan kalkınmamızı, halkımızın geleceğine yönelik çalışmaları sürdürürken, bir yandan PKK, DAEŞ, FETÖ gibi küresel terör örgütlerine karşı amansız mücadele ediyoruz.

TÜRKİYE’DE GÜVENLİK SORUNU VAR DİYENLERE SESLENİYORUM

Türkiye’de güvenlik sorunu var diyenlere sesleniyorum. 2 hafta içinde 2 büyük organizasyona ev sahipliği yaptık.Posta Birliği Kongresi yapıldı. 2 bin 500 kişi 10 gün boyunca Türkiye’yi konuştu, 2020 Posta Birliği’nin vizyon belgesini hazırladı, İstanbul stratejisini kabul etti. Arkasından dün Dünya Enerji Kongresi’nin açılışı gerçekleşti. Devlet başkanları Rusya, Azerbaycan, Venezuela, başbakanlar, 250 civarında bakan ve 2 bin 500’ün üzerinde uzman İstanbul’a geldi ve enerji politikalarını, dünyanın enerjiye olan ihtiyacını konuştular.

TEK BİR VATANDAŞ BİLE MAĞDUR EDİLMEYECEK

Milletimiz içinde bulunduğumuz şartları çok iyi biliyor. FETÖ ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Burada bir hususun altını çizmek istiyorum. Bu kadar büyük bir operasyonda şüphesiz ufak tefek yanlışlar olabilir. Baştan da söyledik, kılı kırk yaracağız, intikam değil adalet duygusuyla iş yapacağız. Bizim tek bir hataya, tek bir yanlışa tahammülümüz olamaz bunun bilinmesini istiyorum. Bir tek vatandaşımızın bile mağdur edilmesine rıza gösteremeyiz. itirazlar objektif bir şekilde değerlendirilecek. İtirazlarda heyeti değiştirdik. Bakan yardımcılarını heyet başkanı yaptık. Ancak tuzaklara karşı da son derece dikkatli olmamız gerek. Mağdur edebiyatının tehlikeyi gölgelemesine izin vermeyelim. Bu hususta hepinizin dikkatli olmasını istiyorum.

CHP’YE UYARI: BU FETÖ’YE DESTEKTİR

Bu günlerde ana muhalafet partisi özellikle dikkatli olmalı. Ülkemizin 15 Temmuz’da atlattığı durumu es geçmeye başladılar. Sabah akşam mağduriyet üzerinden kafa karıştırıyor. 15 temmuz’un asıl mağduru 79 milyon vatan evladıdır. Eğer siz tüm bunları kenara bırakıp tasfiye edilenleri dilinize dolarsanız bunun iyi niyetle alakası olmaz. Bu durum bilerek ya da bilmeyerek FETÖ’ye destektir.

PİŞKİN PİŞKİN FETÖ’YÜ DESTEKLEYECEĞİNİZE…

FETÖ konusunda anamuhalefet partisinin faturası çok şişkindir. Pişkin pişkin mağdur edebiyatı yapacağına Yenikapı ruhuna sahip çıkması gerekir. Sabah akşam FETÖ’nün sözcülüğünü yapanlar 15 Temmuz’da mahçup olduysa bunlarda mahçup olmaya mahkumdur. Zaman mağdur edebiyatı yapma değil, hesap sorma zamanıdır.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir