Anasayfa / GENEL / FETÖ’ye büyük bir finansal darbe daha
via

FETÖ’ye büyük bir finansal darbe daha

FETÖ’nün finans ayağına yönelik operasyonlar kapsamında Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin payları borsa kotundan çıkarıldı.


Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) diğer tüm devlet kurumlarında olduğu gibi Borsa İstanbul’da da darbe vuruldu. Terör Örgütünün finans ayağı bir çok ilde çökertilirken son olarak FETÖ’ye ait olduğu bildirilen Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin paylarının borsa kotundan çıkarıldığı duyuruldu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada ise, yatırımcıların elinde bulunan hisselerin 14 liradan geri alınacağı kaydedildi.

Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) dün haftalık bülteninde duyurulan kararı ile Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin payları borsa kotundan çıkarılmıştır.” bilgisi paylaşıldı.

2016’NIN EN BÜYÜK HALKA ARZLARINDAN BİRİYDİ
Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman, Mayıs 2016’da gerçekleşen halka arz için “VIA Gayrimenkul, 2016’in başından bu yana yapılan toplam 8 halka arzın en büyüğü. 2 bin 455 yatırımcı işlem yapacak fakat son 1 yıldır hiç işlem yapmamış 450 yatırımcı bu halka arzdan hisse alarak VIA’ya ortak oldu” değerlendirmesini yapmıştı.

BLOKE TUTARDAN KARŞILANACAK
Konu ile ilgili Via Gayrimenkul’den yapılan açıklamada, yatırımcıların elinde bulunan hisselerin, geri alım garantisi kapsamında 14 liradan geri alınacağı kaydedildi. “Şirketimizce bu kapsamda yatırımcılarımızın menfaatine olacak şekilde gerekli işlemler yapılacaktır” denilen açıklamanın devamında “Geri alım garantisine konu olan paylar ile satma hakkını kullanmak isteyen yatırımcılarımızın talepleri Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş nezdinde bloke tutulan teminatlardan karşılanacak. Bu teminatların yetersiz kalması halinde yetersiz kalan bakiye en geç 17.08.2016 tarihine kadar hakim ortaklar tarafından karşılanacaktır” denildi.

Açıklamanın devamında Sermaye Piyasaları Kurulu’nun aldığı kararlar doğrusunda gerekli işlemlerin hayata geçirileceği kaydedildi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir