Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün Yazıcıoğlu cinayeti de çözülüyor
muhsin2

FETÖ’nün Yazıcıoğlu cinayeti de çözülüyor

Merhum BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesinin avukatı Selami Ekici’den çarpıcı bir iddia geldi. Ekici, FETÖ’den tutuklu Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök’ün, helikopterdeki uçuş bilgilerinin yer aldığı cihazları söken Astsubay Aydın Özsıcak’a 100 bin lira verdiğini öne sürdü.

BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesinin avukatı Selami Ekici, Yazıcıoğlu’nun ölümünde FETÖ parmağı olduğunu öne sürdü. Ekici, kazanın ardından helikopterdeki cihazları söken askere FETÖ’den tutuklanan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök’ün 100 bin lira ödediğini söyledi. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçeyle başvuran avukat Ekici, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Kırıkkale Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ekrem Gök’ün helikopter kazasıyla ilgisinin araştırılmasını istedi.

SAVCILIĞA BAŞVURDU
Ekici, dilekçesinde şunları kaydetti: “15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanımıza yönelik suikast timi içinde bulunan Aydın Özsıcak ve Davut Uçum isimli rütbeli subayların aynı zamanda Muhsin Yazıcıoğlu olayında da şüpheli olmaları ve helikopterdeki GPS cihazlarını sökmüş olmaları durumundan şüpheli olmalarından dolayı dosya tekrardan işlerlik kazandı. Baştan beri bu olayın örgütlü bir yapı tarafından işlendiğini söylüyorduk ve iddia ediyorduk. Özellikle de Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki örgütlü bir yapıdan bahsediyorduk. En son olarak da geçmişte BBP’de de görev yapmış Ekrem Gök’ün, Cumhurbaşkanına suikast ekibinin şüphelisi Aydın Özsıcak’a 100 bin lira ödeme yaptığı tespit edilmiştir. Bu tespit neticesinde ödemeyi yapan bu şahıs tutuklanmıştır.”

helikopter1

2009 yılında düşen helikopterdeki uçuş bilgilerinin yer aldığı cihazları söken Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak, 15 Temmuz’da Marmaris’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran ekipte olduğu belirlenmişti.

KAMU DAVASI AÇILSIN
Avukat Selami Ekici, dilekçesinde şunları kaydetti: “FETÖ’nün eski Ege Askeri sorumlusu H.U.S.’nin beyanlarına göre, örgütün Afrika imamı N.İ.’nin Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünde parmağı olduğuna dair beyanları ve İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato’ya teslim ettiği evraklar olduğu iddia edilmektedir. Ekrem Gök’ün, N.İ. ile de ilişkili olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. Adı geçen şüphelilerden davacı ve şikayetçiyiz. Söz konusu durumun araştırılarak adı geçen şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve şüpheliler hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmalarını bilvekale arz ve talep ederim.”

Oda başkanlığına kadar yükseldi
Avukat Selami Ekici, Kırıkkale Odası Başkanı Ekrem Gök’ün, FETÖ’nün Afrika imamı N.İ. ile bağlantısının çok eski tarihlere dayandığını ifade etti. Dilekçesinde, 2000’li yıllarda BBP İl Başkanlığı da yapan Gök’ün, 2002’de istifa ederek AK Parti’ye geçtiğini kaydeden Ekici, “Yaptığımız araştırmada maddi durumu çok da iyi olmayan Gök’ün bu durumu birden iyiye gitmeye başlamış. Bu kişi, sahipleri FETÖ’den tutuklu Boydak Holding’e ait İstikbal’in bayiliğini almış. Ayrıca H.U.S.’nin, Yazıcıoğlu’nun ölümünden sorumlu tuttuğu FETÖ’nün Afrika İmamı N.İ.’nin 2000’li yıllarda Kırıkkale’de görev yaptığını ve Ekrem Gök ile çok samimi olduğunu saptadık. Eğer bu iddia ispatlanırsa Yazıcıoğlu olayının özellikle FETÖ’nün Güney Afrika imamı N.İ. ve bu şahısların organizesiyle yapıldığı yani özetle bu olaydan FETÖ’nün sorumlu olduğunun en büyük delil ve kanıtlarından olacak. Dosyanın çözülme noktasına geleceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir