Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün TRT’yi batırma planı deşifre oldu
trt-feto

FETÖ’nün TRT’yi batırma planı deşifre oldu

Aktuel.com.tr yazarı Ersoy Dede bugünkü yazısında FETÖ örgütünün, yargıyı kullanarak TRT’yi nası bitirmeye çalıştığını yazdı. Akıllara durgunluk veren kumpasta, yargıyı kullanarak TRT’nin 1 milyar lira borçlandırarak kapısına kilit vurulmaya çaışılıyor. Bir dönem TRT’yi tamamen ele geçiren FETÖ’nün, kurumdan atıldıktan sonra nasıl bir intikam operasyonu yaptığı Ersoy Dede’nin bugünkü yazısında.


İŞTE ERSOY DEDE’NİN BUGÜN ÇOK KONUŞULACAK O YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR:

YARGI SÜRECİ SONUÇLANANA KADAR BEKLEDİM YAZMADIM

TRT bizim kıymetlimiz.. Ve onun herhangi bir cemaatin bir ihanet şebekesinin kirli emellerine kurban edilmemesi bizim önceliğimiz.. Bir hata yapılmış ve TRT’nin kritik daireleri bu ihanet şebekesine teslim edilmişti.. Bülent Arınç’ın sorumlu olduğu, İbrahim Şahin’in başında olduğu dönemde.. Ne zaman ki devlet, millet adına TRT’yi geri aldı, işte o zaman ihanet şebekesi TRT’nin kapısına kilit vurmak adına düğmeye bastı.. Yargısal bir süreç olduğu için sonuçlanana kadar bekledim.. Şimdi sonuçlandı..

TRT’DEN ATILAN FETÖ ÜYELERİ GİDERAYAK OPERASYON YAPTI

Bakın değerli dostlar. Paralel Devlet Yapılanması adıyla iddianameye giren Fethullahçı Örgüt, elindeki yargı ve polis kadrosuyla gider ayak ne yapabilirse yapmak adına düğmeye bastı.. Türk filmlerindeki o unutulmaz replikte dendiği gibi ‘Ya benimsin ya toprağın’ dedi ve TRT’yi yok etmek için stratejik bir hamle yaptı. Önce paralel bir yerel mahkemeyi ayarladı ardından da Yargıtay’daki gücünü kullandı.

YARGI ŞOK KARAR VERDİ VE…

Olay şu.. Paralel yapı, 2008/2014 yılları arasında OSB’lerden alınan elektrikte TRT payının faiziyle birlikte geri ödenmesi için dava açtı.. Bursa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yasal düzenlemenin OSB’leri TRT payı ödemekten muaf tuttuğuna, geçmiş döneme ait ödemelerin, ticari avans faiziyle geri ödenmesine karar verdi. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 3. Hukuk Dairesi kararı onadı.

YARGITAY DA KARARI ONADI

Kararın onanması ile birlikte TRT’nin karşı karşıya kaldığı ödeme yükümlülüğünün ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?.. 270 OSB için toplam 1 mlyar liranın üzerinde bir ödeme mükellefiyetinden söz ediyoruz burada.. Neredeyse TRT bütçesinin tamamı.. Bu para ödemekle çözülecek bir mesele değil..

RESMEN TRT’NİN KAPISINA KİLİT VURULMAK İSTENDİ

Bu iş resmen TRT’nin kapısına kilit vurulması anlamına gelecek bir karardı.. Neyse ki uzun süren hukuk mücadelesinin ardından, güçlü olanın kararı bozuldu ve haklı olan kazandı.. Karar düzeltme talebinde bulunulmasının ardından Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, dosyayı yeniden inceleyerek, bu kez yerel mahkeme kararını bozdu. TRT resmen ipten döndü..

TRT’DE RESMEN SAVAŞ VERİLDİ

Dışarıdan bakıp atıp tutmak kolay. Ama böylesi kıymetli bir yapıyı devletin ve milletinin hizmetinde tutmaya, cemaatlerden, örgütlerden korumaya çalışan kadroları taktir ve tebrik etmek gerekiyor.. Şenol Göka ve ekibi resmen cephe savaşı veriyorlar.

Ersoy Dede/Aktuel.com.tr

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir