Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün proje kemalist gazetecisi!
hikmet4

FETÖ’nün proje kemalist gazetecisi!

40 yıldır Fetullah Gülen ve ekibini örgüt olarak nitelendirip haklarında en ağır yazıları yazan ve bir de örgütü deşifre eden bir kitap yazan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Hikmet Çetinkaya, bugün Zaman Gazetesi’ne verdiği görüşle adeta kendini yalanladı. Fetullah Gülen’in “Kendisine hiç beddua etmedim” dediği Çetinkaya, “1970’lerden beri Fethullah Gülen’i ve hareketini takip ediyorum, ne Fethullah Gülen’in terörist olduğuna ne de hareketinin terör örgütü olduğuna inanıyorum.” diyerek biatını bildirdi.


1970’li yıllardan beri Cumhuriyet Gazetesi’nde Fetullah Gülen ve üyeleri aleyhine yazılar yazan ve sahip olduğu gazeteyi ‘Fetullahçı Zaman’ diye nitelendirerek aşağılayan Hikmet Çetinkaya sıkı Gülen’ci çıktı. Gülen örgütü hakkında yazdığı yazılar ve kitapla aleyhine onlarca dava açılan Cumhuriyet yazarı Hikmet Çetinkaya, sık sık Fetullahçılar diye nitelediği örgüte bağlı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın kahvaltısına 2011 yılında giderek “Değiştik, hem ben değiştim, hem de siz” yanıtını vermişti.

GÜLEN ONA HİÇ BEDDUA ETMEMİŞ

Fethullah Gülen’in “Kendisine hiç beddua etmedim” dediği Çetinkaya bugün de Zaman Gazetesi’ne görüş vererek Gülen aşkını ilan etti. İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan bir internet sitesine PKK-KCK, IŞİD, DHKP-C, MLKP gibi eli kanlı terör örgütlerinin elebaşlarının yer aldığı arananlar listesine Gülen’in eklenmesine karşı çıkan Çetinkaya şunları söyledi:

hikmet1

40 YILDIR İZLEMİŞ, GÜLEN HAREKETİ TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLMİŞ!

“1970’lerden beri Fethullah Gülen’i ve hareketini takip ediyorum, ne Fethullah Gülen’in terörist olduğuna ne de hareketinin terör örgütü olduğuna inanıyorum. Bana Fethullah Gülen, 170 dava açmıştır. Ben hiçbir zaman yazılarımda Gülen Hareketi terör örgütü demedim, diyemem. Ben hukuku, demokrasiyi, insan haklarını savunuyorum.”

hikmet2

KENDİ YAZILARI ÇETİNKAYA’YI YALANLIYOR

Yazdığı her yazıda Gülen’in Cumhuriyet karşıtı faaliyetler içinde olduğunu, bu örgütün askeri liselerde ve polis kolejlerinde örgütlendiğini, Gülen’in laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin sona erdirilip yerine teokratik düzenin kuracağını ve okullarında Atatürk’e düşman bir nesil yetiştirildiğini iddia eden Çetinkaya, Gülen tarafından da tekzip yemişti.

“Cumhuriyet Gazetesi’nde 1-9 Mart 2004 Tarihlerinde Hikmet Çetinkaya Tarafından Kaleme Alınan “Fethullah Gülen’in Serüveni” Başlıklı Yazı Dizisine Tekzip” başlığı altında yayınlanan tekzip yazısında Gülen, Çetinkaya’yı asılsız iftiralarda bulunmakla itham etmişti.

FETULLAH GÜLEN’İN SERÜVENİNİ YAZDI, SONRA DA BİAT ETTİ

Bugün örgüte göz kırpan ve onlarla birlikte hareket eden Cumhuriyet yazarı Hikmet Çetinkaya, Gülen aleyhine de Cumhuriyet Kitap yayınlarından çıkan “Fethullah Gülen’in 40 Yıllık Serüveni” isimli bir kitap yayınlamıştı. Çetinkaya kitabında Türkiye siyasetini kökten etkileyen eski imamı bütün karanlık yönleriyle tanıttığını ifade etmişti. Çetinkaya, Gülen’in “küçük dünyası” ile başlayan yapıtına değinip onu “trilyonlarla oynayan”, hakkında 100’ün üzerinde dava açılmış olmasına karşın birçok siyasetçiyle ilişkileri açığa çıkan kişi olarak nitelendirip, “Saidi Nursi’nin büyülü amacını iyi bilen, laik, demokratik rejimin altını oymak ve Türkiye’yi ‘ılımlı İslam’ modeliyle kucaklaştırmak isteyen kişi” olarak görmüştü.

hikmet3

GÜLEN’İ ÖRGÜT OLARAK GÖRMÜŞTÜ

Çetinkaya, Milliyet Gazetesi’ne verdiği bir röportajda da Gülen şeker hastasıyım diyor, doğrudur; kalp hastasıyım diyor, doğrudur ama ABD’de niye yaşıyor? ABD’yi çok sevdiği için yaşamıyor. Orada büyük bir çiftlik alındı, korumalarıyla ve müritleriyle birlikte yaşıyor.” demişti. Hikmet Çetinkaya, röportajın devamında Fetullah Gülen’i nasıl bir örgüt olarak gördüğünü de şu cümlelerle ifade etmişti: “1982 Anayasası öncesi Fethullah Gülen’le bir pazarlık yapıldı. “Anayasa’ya evet diyeceksiniz, biz de sizlerin işlerinize göz yumacağız, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki örgütlenmenizi görmezlikten geleceğiz” sözü verildi. Oysa o tarihte Fethullah Gülen aranıyordu. Bugün devletin hem ANAP döneminde hem de bu dönemde bakanlık koltuğuna oturan, milletvekili seçilen pekçok müridi vardır Fethullah Gülen’in. 1990’lı yılların ortalarında ABD ile kurulan ilişkiyle birlikte bunlar Orta Asya cumhuriyetlerinde korkunç şekilde örgütlendiler.”

(sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir