Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün “okul” oyununa dikkat!
fetos2

FETÖ’nün “okul” oyununa dikkat!

TMV Etiyopya Koordinatörü Adem Koç, FETÖ’nün okulları satar gibi yapıp isimlerini değiştirdiklerini belirterek kayıt yaptırmamaları konusunda uyardı.

Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Etiyopya Koordinatörü Adem Koç, Etiyopya’nın ulusal gazetelerinden The Reporter’a konuştu.

Koç, hükümetin ülkedeki okulları TMV’ye devredeceğini ve kayıt yaptıran ailelerin mağdur olabileceğini söyledi.

“Aileler dikkatli olmalı, Türkiye artık bu örgütün okullarından alınan diplomaları tanımayacak.” diyen Koç, TMV’nin öğrencilerine yeni dönemde hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde burs imkanları sağlayacağını ifade etti.

Ülkedeki TMV yapılanmasının, Etiyopya hükümetinin davetiyle başlatıldığını hatırlatan Koç, Etiyopya Başbakanı Hailemariam Desalegn’ın hem Eğitim Bakanlığına hem de Etiyopya Yatırım Komisyonuna “Necaşi Ethio-Türk” ve “Rainbow” adı altında faaliyet gösteren okulların TMV’ye devrini öngören bir mektup gönderdiğini vurguladı.

Koç, Etiyopya’daki TMV yapılanmasının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek Etiyopya Eğitim Bakanlığının devir konusunda izleyeceği süreci beklediklerini ifade etti.

OKULLARI ALMANLARA SATIP İSMİNİ DEĞİŞTİRDİLER

Öte yandan ülkedeki FETÖ yapılanması, kurumların devir işlemlerini boşa çıkarmak için diğer bazı ülkelerde olduğu gibi hileli satış yoluna gitti.

Yerel medya ilanlarında okulları Almanlara sattıklarını duyuran FETÖ’cüler yeni dönemde okul idaresinin değişeceğini ileri sürdü.

Ülke genelinde 6 okulu bulunan örgüt, okulların isimlerini değiştirerek gelecek yıl için kayıt almaya devam ediyor.

CUMHURBAŞKANI SÖZ VERDİ

Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la geçen aylarda Türkiye’de düzenlediği ortak basın toplantısında, “Türk halkı dik durarak bu terörist gruba (FETÖ) karşı demokrasilerini ve sevgili ülkelerini koruma yönünde çok büyük bir cesaret örneği göstermiştir. Bu bağlamda hükümetim, Gülen’e ait okulları Maarif Vakfına devretme kararı almıştır.” demişti.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir