Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün MHP tezgahı da tutmadı
mhp-kongre5

FETÖ’nün MHP tezgahı da tutmadı

Meral Akşener’in başını çektiği muhaliflere bir şok daha geldi. Çankaya İlçe Seçim Kurulu, 10 Temmuz’da yapılması planlanan MHP Olağanüstü Kurultayı’nda genel başkan seçimi yapılamayacağına karar verdi.


MHP Genel Merkezi ve muhalifler 10 Temmuz Pazar günü aynı salonda, aynı saatte genel başkanlık seçimini de içeren kurultay kararı alıp seçimlerin yapılabilmesi için Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. İlçe Seçim Kurulu bu talepleri inceleyerek karara bağladı. Kurul, muhaliflerin 19 Haziran’da yaptıkları kurultayda bir kısım kararlar aldıklarını, MHP Tüzüğü’ndeki “olağanüstü toplantılarda seçim yapılamaz” hükmünü kaldırdıklarını hatırlattı. İlçe Seçim Kurulu bu değişikliğin de yer aldığı 19 Haziran kongresindeki tüzük değişikliklerinin Ankara 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararıyla durdurulduğunun altını çizdi. Kararda şöyle denildi:

“Tüzük değişikliklerine ilişkin kararların, açılan dava sonucu verilecek olan kararın kesinleşinceye kadar tedbiren uygulanmamasına karar verildiğine göre; Tüzüğün ‘olağanüstü toplantılarda seçim yapılamaz’ hükmü geçerliliğini korumaktadır.”

Çankaya İlçe Seçim Kurulu bu nedenle Ankara 3’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararı kesinleşinceye kadar olağanüstü kongrede seçim yapılamayacağına karar verdi.

MHP’DE 29 DAVA DAHA AÇILIYOR
Öte yandan MHP’de 10 Temmuz’da yapılması planlanan kurultaya sayılı günler kala Genel Merkez ile muhalifler arasında süren hukuk mücadelesine de yenileri eklendi. Dün muhalif kanattan avukat Feridun Bahşi Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne kurultaya yönelik verilen tedbir kararının kaldırılması için başvuruda bulundu. Her ihtimale karşı önlem almak isteyen genel merkez ise edinilen bilgilere göre delege yoluyla 29 dava daha açtırmayı planlıyor.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir