Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün kara kutusu özel jetle mi kaçırıldı?
adiloksuz9

FETÖ’nün kara kutusu özel jetle mi kaçırıldı?

Sabah Gazetesi yazarı Ersin Ramoğlu bugünkü köşesinde FETÖ’nün Genelkurmay İmamı Adil Öksüz’ün TARKİM aracılığıyla kaçmış olabileceğine ilişkin iddialarda bulundu. FETÖ’cü Faruk Bayındır’a ait Er-Ah Uçuş Okulu’nun(TARKİM) Atatürk Havalimanı’ndaki hangarlarının gümrük ve polis denetimine tabi olmadığını belirten Ramoğlu, TARKİM’in bir depo benzinle ABD’ye gidebilen özel bir jeti olduğunu belirtti. Ramoğlu’nun yazısından ilgili bölüm şöyle:


“Darbe girişiminden bir hafta önce Ankara Çayyolu’ndaki bir villada ve Çukurambar’daki evde yapılan toplantılara katılan Adil Öksüz’ün “Genelkurmay imamı” olduğu kesinleşti.
Fellik fellik aranan iblisin darbe planlarını günü birlik ABD’ye götürüp Fetullah Gülen’e onaylattığı da artık sır değil.
Her yerde aranan bu meczubun ABD’ye kaçmış olabileceği niye gözardı ediliyor ki.
Önceki yazımda darbe gecesi Fetullah Gülen’in İstanbul’a gelebileceğine dikkat çekmiş, ‘Ortam müsaittir’ demiştim.
Kimsenin ruhu duymadan Gülen İstanbul’a gelebileceği gibi Adil Öksüz de aynı şekilde ABD’ye gidebilir.
Çünkü FETÖ’cü Faruk Bayındır’a ait Er-Ah Uçuş Okulunun (TARKİM) Atatürk Havalimanı’ndaki hangarları gümrük ve polis denetimine tabi değil.
TARKİM’in özel bir jeti var.
Bir depo benzinle ABD’ye gidebilen.
Adil Öksüz’ün ABD’de olma ihtimali çoktur.
Hem TARKİM Allah bilir kaç FETÖ’cüyü Pensilvanya’ya ya da başka bir ülkeye kaçırmıştır.”

Daha önce de ne zaman çekildiği belli olmayan bir videoda Adil Öksüz Fetullah Gülen’in yanında görünüyordu. Öksüz’ün kaçtı iddialarının Türkiye’deki kovuşturmayı zayıflatmaya yönelik olabileceği de düşünülüyor.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir