Anasayfa / GENEL / Feto’nun Hürriyet’e çökme planı
feto-hur1

Feto’nun Hürriyet’e çökme planı

Gölge CIA olarak bilinen Stratfor’un yazışmalarında, kendini gazetenin imamı olarak tanıtan kişi, Hürriyet’in Koza Grubu’na devredilmeye çalışıldığını anlatıyor.


Son dönemde teröre destek ve paralel yapıyla iş birliği iddiaları ile gündeme gelen Aydın Doğan’ın gazetesi Hürriyet ile ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. CIA’e yakınlığı dolayısıyla ‘Gölge CIA’ olarak bilinen Stratfor’daki yazışmada Hürriyet gazetesinde Gülen cemaati mensubu bir köşe yazarının bulunduğu bilgisi yer aldı.

PARALEL İTİRAFI
İsmi verilmeyen bu yazarın kendisine, Hürriyet’in Gülen cemaatinin bütçesini kontrol eden Koza Grubu’na devredilmeye çalışıldığını, böylece Türk medyasının yüzde 70 ila 80’i arasında bir payın doğrudan Gülen’e geçeceğini de itiraf ettiğini yazışmasında vurguluyor.

HALEN YAPILANMADA
Stratfor’un Türkiye sorumlusu Emre Doğru, 2010 yılındaki yazışmada Doğan medya grubuna bağlı Hürriyet gazetesinden bir kişiyle tanışarak toplantı yaptıklarını bu kişinin gazete köşe yazarlığı yaptığını ifade ediyor. Doğru, bu kişinin kendisine Gülen yapılanmasına ilişkin çok detaylı bilgiler verdiğini ifade ediyor. Hürriyet yazarı Gülen cemaati içinde olduğunu söylerken Emre Doğru bu kişinin halen Gülen yapılanması içinde olabileceği notunu da düşüyor.

PARALEL YARGIYLA İŞBİRLİĞİ
Hürriyet yazarı cemaatin hücresel yapılanma şeklinde çalıştığını, kendisinin de bu yapılanma içinde 5 ayrı cemaat üyesinden sorumlu olduğunu dile getirirken emniyet içinde çok güçlü olduklarını ve Gülenci yargı üyelerini göreve atamak için yargı sistemiyle birlikte çalıştıklarını itiraf ediyor.

HOŞGÖRÜSÜ YALAN
Geçmişte cemaatin tüm dayanağını ‘hoşgörü ve tolerans’ üzerine kurduğunu ancak Ergenekon davasıyla birlikte kendilerini desteklemeyen hiç kimseye artık merhamet göstermediklerini dile getiren Hürriyet yazarı, cemaatin artık saldırgan davrandığını açıkça söylüyor.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir