Anasayfa / ANALİZ / FETÖ’nün en tehlikeli savcısına hala neden dokunulmadı, o paralel yargı militanını kim koruyor?
mg-akif

FETÖ’nün en tehlikeli savcısına hala neden dokunulmadı, o paralel yargı militanını kim koruyor?

FETÖ’nün en şaibeli işlerinden reyting operasyonu savcısı, hakkında soruşturma yürüten HSYK müfettişlerini takip ettirecek kadar tehlikeli bir paralel yargı militanı hakkında hala bir işlem yok, hala o savcı görevde. Peki FETÖ’nün en tehlikeli savcısını birileri koruyor mu?


MEDYAGUNDEM.COM- Paralel örgüt tarafından 2011 yılında şaibeli reyting operasyonunu yaparak FETÖ’nün kasasına 1.5 milyar dolar indirdiği iddia edilen savcı Akif Özgün’e hala dokunulmadığı ortaya çıktı. Vukuatları çarşaf çarşaf yazılan, MEDYAGÜNDEM’e yönelik kumpasları deşifre olan Özgün’ün en son hakkında soruşturma yürüten iki HSYK müfettişini takip ettirip, tanıdığı bir polisten müfettişlerin yemek yediği restoranın kamera kayıtlarını isteyecek kadar pervasızlaştığı ortaya çıkmıştı. Bu tehlikeli FETÖ savcısı için HSYK’nın hala bir işlem yapmamış olması bir skandal olarak değerlendiriliyor. Akif Özgün’ün halen Uşak savcısı olarak nasıl görev yaptığı ve FETÖ için ne gibi kumpaslar planladığı merak ediliyor.

En son Selam Tevhid kumpasını gerçekleştiren FETÖ’nün 54 yargı militanı için savcının müebbet hapis istediği gelişmede sonra, FETÖ’nün yargı elemanı Akif Özgün hakkında hiçbir işlem yapılmaması şaşırtıcı bulunuyor. Bu durum akla FETÖ’nün savcısını birileri koruyor mu sorusunu getiriyor.

Paralel Yapı ile mücadele kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevinden alınarak önce İstanbul Adalar’a ardından da Uşak’a sürülen Savcı Akif Özgün’ün, kendisi ile ilgili soruşturma yaptıklarını düşündüğü Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişlerini izlettirdiği ortaya çıkmıştı.

k-akif1

Sabah gazetesinin ortaya çıkardığı skandal olay Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir komiser yardımcısının başka bir komiser yardımcısını arayıp Burgazada’da bulunan bir restoranın güvenlik kamerası görüntüleri bulunup bulunmadığını sorması ile patlak vermişti. Şüphelenen polis durumu Adalar İlçe Emniyet Müdürü’ne bildirince, olay günü Adalar Adliyesi’nde soruşturma yapan 3 HSYK müfettişinin kendilerine refakat eden Cumhuriyet Savcısı ile söz konusu mekanda yemek yediklerini bilen ve kendisi de orada olan Emniyet Müdürü durumu Adalar Savcılığı’na aksettirmişti.

Özgün’ün reyting operasyonuyla FETÖ’ye nasıl bir finansal kaynak sağladığını Sözcü yazarı Soner Yalçın da gündeme getirmişti.

reyting-gulen

Paralel savcı Akif Özgün’ün MEDYAGÜNDEM’e yönelik kumpaslarını da defalarca gündeme getirmiştik.

mg-kumpas4

mg-akif

 

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir