Anasayfa / ANALİZ / FETÖ’nün Doğan grubu imamı o mu?
barbaros6

FETÖ’nün Doğan grubu imamı o mu?

Doğan medyasındaki FETÖ’cü kadrolaşmanın sorumlusu o isim mi?  Bugün Akşam’ın deşifre ettiği manşetteki isim FETÖ’nün Doğan medyası imamı mı?

medyagundem.com

Bugün Akşam gazetesi, “Aydın Doğan’ın FETÖ kriptosu” manşetiyle Doğan medya grubunun maskesini fena indirdi. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminden sonra “demokrasi kahramanı” gibi rol kesmeye çalışan Doğan medyasındaki kritik bir FETÖ’cü yöneticiyi deşifre eden Akşam gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, “Aydın Doğan’ın sahip olduğu Doğan Holding’in Ankara Temsilciliği görevini yürüten isim Barbaros Muratoğlu. Muratoğlu, Doğan’ın Ankara’daki bütün işlerini yürüten isimlerin başında geliyor. Bir anlamda Aydın Doğan’ın karakutusu. Teröristbaşını Pensilvanya’da ziyaret eden isimlerden biri. Hiçbir yerde yayımlanmamak şartıyla Pensilvanya’da fotoğraf çektirmişliği bile var teröristbaşıyla. FETÖ’nün düzenlediği Türkçe Olimpiyatları’na katılmayı dahi ihmal etmedi Muratoğlu.” diye yazdı.

Yazıda Muratoğlu’nun FETÖ’cü yol arkadaşları da şöyle anlatıldı:

“Muratoğlu, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından 2014 ve 2015 yıllarında FETÖ’ye yakın, hatta militan düzeyinde birçok işadamı, yargı mensubu, medya imamıyla görüşüyor. Görüştüğü isimlerin çoğu ByLock kullanıcısı. Ailesi içinde de FETÖ üyesi olanlar var. Eniştesi FETÖ’nün şirketlerinde çalışıyor. Eşinin yeğeni Burdur’da soruşturma kapsamında gözaltına alınıyor. Örgütün bugün firarda olan birçok ismiyle telefon görüşmeleri yapıyor. Pensilvanya’daki terörist başının iş dünyasındaki en önemli ismi Akın İpek’in kardeşi Tekin İpek, Adem Yavuz Arslan, Eyüp Can ve Ömer Şahin, Muratoğlu’nun teşrik-i mesai yaptığı en yakın isimler. Daha birçok isim var ama tek tek yazmaya kalksam sayfada yer kalmaz. Muratoğlu, Aydın Doğan’ın özellikle yargıdaki sorunlarını çözmek amacıyla FETÖ militanlarını devreye sokuyor.”

İşte o fotoğraf işte Aydın Doğan’ın FETÖ’cü karakutusu

İşte Aydın Doğan’ın FETÖ’cü karakutusu!

DOĞAN MEDYASINDAKİ FETÖ’CÜ KADROLARDAN O MU SORUMLU?

Kelkitlioğlu’nun yazısında da yer aldığı gibi Barbaros Muratoğlu her ne kadar idari bir temsilci gibi görünse de, Doğan medyasındaki gazeteci kadrolarla da yakın ilişki içinde. Özellikle FETÖ’nün Hürriyet’e yerleştirdiği Eyüp Can’la çok yakın ilişkisinden söz ediliyor.

Bu ilişki beraberinde yeni soruları getiriyor. Çünkü Eyüp Can ile birlikte Doğan medyasında ciddi bir FETÖ’cü kadrolaşma yaşandı. Eyüp Can’ın Hürriyet’te kritik görevlere getirdiği isimlerin FETÖ ile bağlantılı olması sık sık gündeme gelmişti.

MEDYAGÜNDEM de başta olmak üzere Aydın Doğan’a Gezi kalkışmasından itibaren “Grubundaki FETÖ’cü ve PKK’lı militan kadroları temizle” çağrıları yapılmıştı. Aydın Doğan ısrarla da o kadroları kollamıştı.

Eyüp Can’ın FETÖ’nün yayın organı yaptığı Radikal gazetesi kapatılınca Hürriyet’e geçen Radikal kadroları, FETÖ çizgisini Hürriyet’e taşımışlardı.

Şimdi merak edilense Doğan medyasındaki FETÖ’cü kadrolaşmanın sorumlusu ve hatta Doğan medyasının FETÖ imamı Barbaros Muratoğlu mu?

Akşam’ın manşeti bu soruları gerekli kılıyor. Muratoğlu’nun Hürriyet gazetesindeki yakın adamları kimler? Bu ilişkiler nasıl FETÖ’ye uzanıyor?

Bakın bir fotoğraf… Eyüp Can’ın Hürriyet’e ekonomi müdürü yaptığı Sefer Levent ile FETÖ kriptosu Barbaros Muratoğlu’nun yanyana karesi… Bu bile Muratoğlu’nun Doğan grubundaki pozisyonuna dair fikir veriyor: (Sağdan sola: Barbaros Muratoğlu, Sefer Levent, eski Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz)

barbaros4

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir