Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün AİHM planı için ne önlem alıyoruz?
feto-foto1

FETÖ’nün AİHM planı için ne önlem alıyoruz?

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un “FETÖ’nün tanık korkusu ve çözülmeme planları” başlıklı yazısı şöyle:


FETÖ’den tutuklu eski başkomiser Fatih Günay’ın eşiyle telefon konuşmaları dinlemeye takılmış. Eleman “Aralık ayında çıkarız, çıkmakla kalmayacağız biz onları içeriye sokacağız” diye hayallendikten sonra bir “bilgi”yi de paylaşmış eşiyle:

“Malatya’daki olayı duydun mu? Peygamber Efendimiz buradakilerin hatırına bayram namazı için Malatya cezaevine geldi”
Ne acıyın ne de gülün bence.
Hazreti Yusuf’un Silivri Cezaevinde bayram namazı kıldığını söyleyen de bunlar, Hazreti Muhammed’i (aleyhisselam) bir dizi filmde kamyonete bindiren de.
Şimdi de “Aman dayanın, üçüncü dünya savaşı çıkacak” diye rüya tabirleriyle etkilemeye, umutlarını canlı tutmaya çalışıyorlar.
Aslında beyinlerini kiraya vermiş bu çete mensupları sadece tutuklu kalmamalı. Tutukluluk sonrası kapalı olarak psikolojik tedavi görmeli ve ancak rehabilite edildikleri kanısına varılırsa toplum içine bırakılmalı. Çünkü on yıllardır irrasyonelleştirilen hastalıklı zihin yapılarının resetlenmesi ve temiz bir sayfa açılması hayli vakit alacaktır.
15 Temmuz çılgınlığına cesaret etmelerinin sebebi de zaten bu nörotik çıldırtılmışlık hâliydi.

TEK AMAÇ TANIK SAYISINI SIFIRLAMAK
Ama her nasıl olduysa aklı başında kalanlar, bir şekilde muvazenesini yitirmeyenler devletle iş birliği yaptı. Bazıları tanık ve itirafçı oldu.
FETÖ elebaşı işte bu tanık ve itirafçılardan çok korkuyor. Bu nedenle yeni bir plan yapıldı. Dava süreçlerinde izlenecek yolu, AİHM süreçlerini hazırlıyorlar.
Daha şimdiden kendi aralarındaki yazışmalarda “ByLock delil olamaz. Eldeki bilgiler, sosyal çevre tanıkları olmadan delile dönüşemez. Rahat olun” diye birbirlerine gaz veriyorlar.
Bu arada Avrupa’daki iş birlikçileri AİHM’i hızlandırmak için harekete geçti bile. AİHM’den söz aldıklarını konuşuyorlar aralarında. Anayasa Mahkemesi’nin yüzlerce dava arasından Can Dündar’ınkini öne çekerek verdiği o hukuk dışı karar hatırlandığında bu hiç de ihtimal dışı değil.
Ama gelgelelim “tanık” meselesi korkulu rüyaları oldu.
İşte bunu çok iyi bilen örgütün üst düzey yöneticileri içeriden ve dışarıdan yoğun bir seferberlik başlatarak tutuklu ve gözaltındakilere mesaj gönderiyorlar:
1- ByLock delil olamaz. Davaların hepsi AİHM’e gidecek ve geri dönecek. Yeter ki çözülmeyin. Bir yandan da para sayma makinelerini hazırlayın çünkü büyük tazminatlar alacağız.
2- İnkâr edin. Hatta “Benim FETÖ ile alakam yok, Allah belasını versin bunların” deyin. Ailelerinizi harekete geçirin, herkesi yanınıza çekmek için kendinizi acındırın.
3- Muhtemel tanıklar üzerinde aileleriniz vasıtasıyla baskı yapın. Ailelerinize “Devlet beni bilmiyordu, beni ihbar eden kesin budur” diyerek tanıkları etkisizleştirin.
4- Eğer tanıklar baskıyla yılacak ve sinecek gibi görünmüyorsa, “iyilikle” ikna yoluna gidin, müsaitse para teklif edin ve tanıklıktan vazgeçirin.
Örgüt bunları yaparak tanık sayısını sıfırlamak eldeki belge ve bilgileri dayanaksız hâle getirerek AİHM sürecini başlatmak niyetinde.

DEVLET, İŞ BİRLİĞİ YAPANLARI KORUMAYA ALMALI
Devlet tanık ve itirafçılara nasıl sahip çıkacağını ve koruyacağını bir an evvel projelendirip yasal tedbirlerle üzerine gitmeli. Bürokrasideki muhtemel aymazlara bu durum sert biçimde, uyarılarla anlatılmalı.
Geçen ağustos ayı başında bir ilimizde yaşanan olay aymazlığın ne boyutlarda olduğunu gösterdi. Aşçı olarak çalışan bir tanık örgütün üst düzey elemanlarından biri hakkında bilgi verdi ve kıskıvrak yakalanmasını sağladı. Ancak kripto FETÖ’cüler adamı çalıştığı iş yerinden çıkarttırdılar. Adam eşi ve iki çocuğuyla ortada kaldı. Uzun süre ne iş veren oldu ne de korumaya alan. Sonunda, zar zor, kötü de olsa bir iş bulundu.
17-25 Aralık’tan sonra FETÖ soruşturması ile görevlendirilen polislerden istifade edilmeli. Çünkü onlar yaklaşık 3 yıldır bu tanıklarla irtibat hâlinde. Kimin sağlam, kimin çürük olduğunu çok iyi biliyor.
Birkaç yıl sonra muhtemel AİHM süreçlerinde “ah vah” ediyor olmamak için bunlar asgari tedbirler.
On binlerce yazılan “tıpkı basım mağduriyet mektupları”, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “1 milyon mağdurun savunucusu biziz” diyecek kadar akli muvazenesini yitirmeye başlaması, olayın ciddiyeti hakkındaki ilk ipuçları.
Şu gelişmeyi de bunlara ekleyin:
Avrupa Yargı Kurulları Ağı (ENCJ) “Görevden alınan binlerce hâkim ve savcı için asgari uluslararası standartlara uyulduğu konusunda tatmin edici bilgi verilmediği” gerekçesiyle HSYK’nın gözlemci statüsünü askıya aldı. Oysa öğreniyoruz ki gerekçenin çevirisini bile beklemeden bu kararı almışlar.
Kısaca hazır olmazsak durum ciddi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

2 Yorumlar

  1. fetönün elinde kılıçtaroğluna ait görüntü ve ses kayıtları var ve şantaj yapılıyor şantaja rest çekecek yüreğe sahip olmadığı için sike sike fetöye destek vermek zorunda ancak bazı ak parti cenahından etkili yerlerdeki isimlerin de bu aralar bu mağdur edebiyatına kapıldıkları gözlemleniyor hükümeti etki altına almaya çalışıyorlar gibi bir algı var benden söylemesi eğer bir kısım akp li fırıldakların sözüne itibar edilip, 17-25 aralık sürecindeki gibi bu meseleyi sulandıran olursa bu millet onun tepesine çok fena çöker onlar yüzünden 15 temmuz oldu eğer o fırıldaklar olmasaydı fetöyle mücadele edilir fetö temizlenir ve 15 temmuzu gerçekleştiremezlerdi ama sadece c.başkanımız bir şeyler yapmaya çalıştı ondan başka kimse istifini bozmadı herkes menfaatini, rahatını, düşündü c.başkanımızı ekarte edip kendi ikbalinin peşinde koştu sonra da utanıp sıkılmadan 15 temmuz sonrası meydanlarda nutuk atabildiler milleti kör ve sağır zannediyorlar ama biz herşeyin farkındayız
    fetö, tüm toplum kesimlerinde laik, dindar, solcu, sağcı herkes için memleket meselesidir ve operasyonlara destek yüzde 90 lardadır fetöye en ufak bir müsamaha gösteren fırıldak asla affedilmeyecektir hangi partiden olursa olsun bu kişilerin isimleri halka derhal teşhir edilmeli ademe mahkum edilmelidirler bu işin şakası yok yüzlerce şehit verdik yüzlerce gazimiz trilyonlarca maddi zararımız var bunun hesabını ödetmeye engel olanlar derhal işgal ettikleri görevlerden alınmalı gerekirse erken seçim de dahil her yolla bu tipler partiden defedilmelidir bu bizim 15 temmuz şehitlerimize borcumuzdur!

  2. şaka mı bu!! sikmişim aihmi lan aihm kim oluyor 15 temmuzda üniformalı ajanlarını püskürttük şimdi de baronların cüppeli pitbullarına mı hesap vereceğiz yeter artık tüm uluslararası kurum kuruluşlardan çıkalım darbeci nato da dahil ab yide abd nin de ta amına koyım onları da mahkemelerini de tanımıyorum ben sadece 15 temmuzda ölen 241 şehidimizi tanıyorum o kadar bu millete bunu tezgahlayan batının mahkemeleri mi yargılayacak bizi onlara bir de hesap mı vereceğiz asıl onlar bize işgal girişimlerinin hesabını verecekler burunlarından fitil fitil getireceğiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir