Anasayfa / GENEL / FETÖ’den Gezi aklı PKK taktiğiyle başörtüsü ajitasyonu
ablalar4

FETÖ’den Gezi aklı PKK taktiğiyle başörtüsü ajitasyonu

Zaman gazetesi önünde çıkan olaylarda ve türbanlı kadınların öne sürülmesinde kirli ittifak. PKK ve Gezi provokasyoncusu marjinal gruplar, paralel yapıya günler öncesinden ders vermiş.


Paralel yapının medya kalesi konumundaki Zaman gazetesi ve bünyesinde bulunan yayın kuruluşlarına kayyum atanmasının ardından gazetenin önünde eylem yapan grup mercek altına alındı.

Uyarılara rağmen dağılmayan gruba yapılan polis müdahalesinde fotoğraf karelerine hep başörtülü kadınlar yansıdı.

Polis müdahalesinin ardından paralel yapı ve terör örgütü yandaşı medya organları başörtülü kadınların fotoğraflarını manşetlere taşıdı.

Polisin müdahalesine direnmek için paralel yapı yöneticileri PKK’nın ve Gezi’de provokasyon yapan örgütlerin sokak eylemleri konusunda uzman liderlerinden destek aldı.

Toplanan gruplara kadın ve çocukların ön saflarda yer alması talimatı verildi. Kadınlara biber gazına karşı limon dağıtıldı.

Ev hanımları birbirini ezdi

Polis müdahalesi üzerine daha önce hiçbir eylemde yer almayan çoğu ev hanımı olan kadınlar panik halinde yere düşüp bir birini ezdi.

Bunun üzerine paralel yapının arzuladığı görüntüler ortaya çıktı. Paralel yapı, Zaman müdahalesinin ardından başörtülü kadınlar yerlerde sürüklendi algısı yarattı.

Terör bağına tespit

Öte yandan Zaman’a kayyum atanması ile ilgili İstanbul Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada örgüt lideri Fetullah Gülen’in talimatı ile Zaman ve beraberindeki yayın grubunun HDP üzerinden terör örgütü PKK ile işbirliği yaptığı ortaya çıktı.

Özellikle ‘Özerk yönetim ve hendek’ olaylarında Cizre, Sur ve Silopi’de yapılan yayınlarla terör örgütüne destek verildiği belirlendi.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir