Anasayfa / GENEL / Fetocu soysuzlar algı operasyonuna doymadılar!
zaman-cb1

Fetocu soysuzlar algı operasyonuna doymadılar!

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katılan sporculardan Mark Cavendish’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdiği için podyumu terk ettiği algısı oluşturmaya çalışan Paralel medyaya Cumhurbaşkanlığı’ndan yalanlama geldi.


Paralel medyadan yine algı operasyonu 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun son günü yapılan İstanbul etabı sonrası tamamlandı.

Lampre-Merida takımının Hırvat sporcusu Kristijan Durasek’in kazandığı turun sonunda düzenlenen törende Erdoğan’ın konuşmasının ardından ufak bir karışıklık yaşandı. İkinci olan Mark Cavendish fotoğraf çekimini beklemeden kürsüden inince bir cumhurbaşkanlığı koruması kolundan tutarak gitmesine engel oldu. Tekrar kürsüye çıkan Cavendish ve diğer bisikletçiler toplu fotoğraf çekiminin ardından kürsüden indiler.

PARALEL MEDYADAN ALGI OPERASYONU

Başta paralel medyadan Zaman olmak üzere bir çok haber sitesinde, Etixx-Quick Step takımından Mark Cavendish’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdiği için podyumu terk ettiği algısı oluşturulmaya çalışıldı.

zaman-cb

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından, “Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda dereceye giren Mark Cavendish sahneden inmedi; 2 ayrı kategoride ödül aldığı için tekrar podyuma çağrıldı. Cavendish Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sohbet etti: “Bisiklet turu harika.Türkiye’ye gelmekten çok mutluyum. Önümüzdeki yıllarda da geleceğim.” dediği belirtildi.

cb

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir