Anasayfa / GENEL / Fetocu kahpeliğin belgeleri!
sirinler-feto

Fetocu kahpeliğin belgeleri!

Fetocu terör örgütünün ve Fetocularla işbirliği yapan Doğan medyasının nasıl yalan haber yaptığını gununyalanlari.com sitesi deşifre etti.


Zaman Gazetesi 28 Ekim 2015 tarihli haberinde, İpek Holding’e atanan kayyum kararında Ankara Sulh Ceza Hakimliği’nin dayanak aldığı bilirkişi raporunu bile tam anlamadığını iddia etti. Haberde Ankara Savcısı Musa Yücel’in çizgi film kahramanı “Şirinler”den suç icat ettiği, bir ekonomi terimi olan “smurf village” yani “şirinler köyü”nün bir Ankara’da bir buluşma yeri sandığı iddia edildi.

sirinler3

Bugün Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak da 29 Ekim 2015 tarihli yazısında bilirkişinin kararda “Şirinler Köyü” terimini bilmediği için “Şirinler Köyünde toplanıyorlardı” diye yazdığını ifade etti.

sirinler5

Meydan Gazetesi de 29 Ekim 2015 tarihli haberinde Zaman’ın iddiasını tekrarlayarak savcının “Şirinler Köyü” terimini anlamadan suç icat ettiğini ileri sürdü. Sözcü gazetesi de 26 Ekim 2015 tarihli haberinde “Şirinler köyü adresinde toplandıkları” ifadesini kullandı.

sirinler6

Gerçekte ise Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) “Şirket yönetimi için kayyum tayini” başlıklı 133. maddesi kapsamında verilen karar öncesinde başsavcılık, mahkemeye bir talep yazısı yazarak bilirkişileri görevlendirdi. Bu bilirkişilerin hazırladığı raporda, İpek Grubu şirketleri için “Ortaklıklardaki kişilerin neredeyse tüm şirketlere hakim aynı kişilerden oluştuğu, kurumların aynı adreste oldukları, farklı adreslerdekilerinse Ankara Yenimahalle merkezindeki Smurfs Village yani Şirinler Köyü yönteminin uygulandığı adreste toplandıkları” saptaması yapıldı. Dolayısıyla Şirinler Köyü teriminin kendisi raporda bir adres olarak değil, Şirinler Köyü yönteminin kendisine atıf yapılarak kullanıldı. Bahsedilen adres de “Şirinler Köyü” yönteminin uygulandığı adresti. Uygulanan kayyum kararı da bu rapora dayanarak uygulandı.

sirinler7

sirinler8

Bilirkişinin hazırladığı raporda şu açıklamalara yer verildi:

sirinler1

Dolayısıyla Zaman ve Nazlı Ilıcak’ın savcının şirinler köyü ifadesini anlamadığı ile ilgili iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

sirinler2

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Asrın en büyük üçkâğıt ve dolandırıcılık şebekesinin bu yöntemi başarı ile uygulayıp dururken adını bilmemesi düşünülemez. Anca çocukları ve yeni yetme şakirtleri kandırırlar.

    Mezkür hadise bu şebekenin ALTIN NESİL kalpazanlığı yanında çocuk oyuncağı kalır. Dine hizmet perdesi altında çok amaçlı suç örgütü elebaşısının bu başarıları, onun manevî önder kisvesiyle milyonlarca insanı kafalaması onu ancak asrın TROLÜ yapar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir