Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü kahpeliği ve alçaklığı işte bu!
alakus

FETÖ’cü kahpeliği ve alçaklığı işte bu!

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili açılan davada savunma yapan eski Kurmay Albay Fırat Alakuş, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’yı “FETÖ’cü” olmakla suçlayarak, “Zekai Aksakallı’nın geçmişinde FETÖ ile ilgili ilişkisini bilenlere karşı karalama çalışması içerisine girdiğini düşünmekteyim” dedi. FETÖ’cü terörist Alakuş, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’ın yere yatırılıp derdest edilmesine ilişkin soruya da pişkince “Yere yatırdık diye darbe mi yaptık?” cevabını verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde “Yurtta Sulh Konseyi” üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davanın dördüncü celsesi başladı. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görülen davada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın darbe girişimi sonrası verdiği ifadede “ürkütücü” diye nitelendirdiği eski Kurmay Albay Fırat Alakuş savunma yaptı. Gözaltına alındıktan sonra darp edildiğini öne süren Alakuş, “4. Ana Jet Üssünde harekete başlamamız, oranın güvenli üst bölgesi olduğunun söylenmesi ve Akar’ın oraya tahliye edileceğinin söylenmesi bende açıkçası Genelkurmay Başkanının emri ile darbe demeyelim de düzenleme yapıldığı hissi uyandırdı” iddiasında bulundu.

Darbeci Alakuş, Zekai Aksakallı’yı suçladı

Alakuş, emniyette kendilerine karşı olan davranışlar ve yaşadıkları olayları değerlendirdiğinde tuzağa düşürülmüş olduklarını anladığını söyleyerek, “ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’nın terfi etmesi, ‘olaylardan en çok yarar sağlayan perdenin arkasındaki aktördür’ bakış açısıyla Aksakallı’nın söz konusu menfur girişimin aktörü olduğuna inandığımı söylemek istiyorum. Açıkçası Aksakallı tarafından bana görevin verilmesi, kendi şahsi çıkarı için kendi astlarını tuzağa düşürdüğünün bir kanıtı olduğunu düşünüyorum. Çünkü herkes tarafından bilinen bir husus şudur ki meslek hayatı boyunca FETÖ’cü olduğu iddialarına muhatap kalmış bir isimdir. Her ne kadar kendisi 2013’den sonra FETÖ ile çok aktif mücadele ettiğini söylese de geçmişte FETÖ’cü iddialarına muhatap olduğu, yakınlarının FETÖ dershanelerinde görev yaptığı bilinmektedir” ifadelerini kullandı.

“Aksakallı tarafından tuzağa düşürüldük”

Aksakallı’nın darbeci general Semih Terzi’nin etkisiz hale getirilmesi emrinin darbe girişimiyle ilgili ilişkisinin karartılmasına yönelik olduğuna inandığını savunan Alakuş, “Bana verdiği emrin ortaya çıkmasının önlenmesi için Zekai Aksakallı 16 Temmuz’da ÖKK’ye intikal ettikten sonra yerde yatan Albay Ümit Bak’ı, Mihrali Üsteğmene göstererek ‘Bunun kafasına neden iki tane sıkmadınız’ şeklindeki ifadesi bir kanıttır. Daha önce Mihrali Üsteğmenin darbeci olması, Ömer Halisdemir’i infaz etmesi, Aksakallı’nın kendisini kurtarmak için görev tevdi ettiğini anlamaması gençlik ve tecrübesiz personel olması nedeniyle bu infazı gerçekleştirmediğini düşünüyorum. Bu da bizim tuzağa düşürüldüğümüzün delillerini karartmaya yönelik bir emirdir” diye konuştu.

Alakuş, geçmişte FETÖ ile mücadelede aktif olarak görev yapan insanlardan biri olduğunu savunarak, “Zekai Aksakallı’nın geçmişinde FETÖ ile ilgili ilişkisini bilenlere karşı karalama çalışması içerisine girdiğini düşünmekteyim” dedi.

“Yere yatırdık diye darbe mi yaptık?”

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’ın yere yatırılıp derdest edilmesine ilişkin soruya Alakuş, “Yere yatırdık diye darbe mi yaptık?” cevabını verdi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir