Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü hevaller kabuk değiştirdi şimdi onlar ülkücü!
mhp-f

FETÖ’cü hevaller kabuk değiştirdi şimdi onlar ülkücü!

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, “MHP’deki muhaliflerin ilk bahtsızlığı” başlıklı yazısında birden bire ülkücü olan HDPKK’lı Fetocuların MHP’deki muhalefeti nasıl bitirdiğini anlattı. Yazısı şöyle…


MHP’deki muhalefetin en büyük şanssızlığı Bahçeli’nin örgüte hakim olması ve yönetimin katılığı değil. Asıl sorun daha ilk günden itibaren bu isimlere parti dışından gelen destek.
Evet, Cemaat’ten, Gülen çetesinden bahsediyorum.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, 7 Haziran’da, 1 Kasım’da CHP ve HDP’ye oy verenlerden…
Şimdi başımıza bir anda MHP’nin bekasından başka bir şey düşünmeyen Ülkücü muhalif kesildiler.
Sosyal medyadaki trol hesapları, profil resimlerindeki sarı, kırmızı, yeşil fonu Bozkurt posterleriyle değiştirdiler.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen ABD’de olan Tayyip Erdoğan’ı, PYD-PKK bayrakları altında protesto eden Cemaat’in firari gazetecisi Emre Uslu’nun parmakları Meral Akşener’i öven twitler atmaktan nasır tuttu.
Nazlı Ilıcak’sa MHP genel başkan adaylarından, Meral Hanımdan, Sinan Oğan’dan daha heyecanlı.
Pensilvanya’daki hocaları da, MHP Kurultayı öncesi akrostişli bir vaazla MHP’li muhaliflere desteğini sunar belki, ne dersiniz?
“Tüm adayları aynı kefeye koymayın, hepsi mi Cemaat’le iş tutuyor” diye itiraz ediyor olabilirsiniz. Haklısınız, bu övgüler, destekler belki de adayların iradeleri dışındadır.
Ancak bu ilişkilendirmeden rahatsızlarsa, ya çıkıp Bahçeli gibi net bir dille Cemaat’le alakalarının olmadığını açıklarlar ya da hiç olmazsa sessiz kalırlar, değil mi? Meral Hanımın kısa bir süre önce yaptığı gibi bu iddialar kendilerine sorulduğunda “Fethullah Gülen de dahil herhangi bir dini cemaat ya da tarikatla bir irtibatım yok. Olsaydı gururla söylerdim” demezler.
Öyle ya Cemaat denen çetenin temel refleksinin, Türkiye aleyhine çalışan ne kadar yapı varsa onlarla işbirliği yapmak olduğunu görmeyen kaldı mı? Bu yapıya üye olmayı “gurur sayarım” da ne demek?
Evet, kafalardaki “MHP’li muhalifler Cemaat’le ilişkili mi” sorularını ortadan kaldırmak için muğlak klişeleri tekrarlamaktansa hepsi de çıkıp bu çeteyle ilgili görüşlerini en az Bahçeli kadar net bir dille ifade etmeliler.
Haksız mıyım?

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir