Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü haramzadelerin bir soygunu daha!
akinipek2

FETÖ’cü haramzadelerin bir soygunu daha!

Halka açık Koza Grubu şirketlerinin 2009 – 2015 yılları arasındaki hesaplarında yapılan incelemelerde, bir dizi usulsüzlük tespit edildi.


İpek ailesinin küçük hissedarları 170 milyon 537 bin 246 TL zarara uğrattığı belirlendi.
Yönetim kurulu üyelerine 5 yılda 107 milyon 314 bin TL fazladan maaş ödenerek haksız menfaat sağlandığı tespit edildi.
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) küçük hissedarları zarara uğratmak ve haksız menfaat sağlamaktan firari Akın İpek ile Melek İpek, Tekin İpek ve Pelin Zenginer hakkında savcılığa iki suç duyurusunda bulundu.

HESAPLARDA “BAĞIŞ” DENETİMİ!
Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finans sağladığı iddiasıyla 18 şirketine kayyum atanan Koza-İpek Holding’in hesapları SPK tarafından denetlendi.
5 madde halinde özetlenen usulsüzlüklerde, bağışların büyük kısmının ilişkili taraf niteliğindeki kişilere yapıldığı, bağışların süreklilik arz ettiği, aktif ve kârlılık oranlarına göre bariz derecede yüksek olduğu, bağışların esas sözleşmede hüküm bulunmaksızın yapıldığına dikkat çekildi.

FAZLADAN PARA ÖDENMİŞ
Bağışlara ilişkin özel durum açıklamalarında eksik bilgilerin bulunması dikkate alınarak, halka açık Koza Grubu şirketlerinin ve bağlı ortaklarının mal varlığında 170 milyon 537 bin 246 TL azalma olduğu kaydedildi.
İpek ailesinin halka açık olan Koza Grubu şirketlerinin kâr payını bağış adı altında, kendilerine ait üniversite ve vakıf hesaplarına aktardıkları belirlendi.
Ayrıca şirketlerin yönetim kurulunda bulunan Akın İpek, Tekin İpek, Melek İpek ve Pelin Zenginer’e “yönetim kurulu maaşı” olarak bu paranın fazladan ödendiği saptandı. Performansa dayalı olarak yönetim kurulunda görevli herkese dağıtılması gereken fazladan maaşın ise yalnızca İpek ailesi üyelerine verilmesi usulsüzlüğün gerçek yüzünü ortaya çıkarmış oldu.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir