Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü Ekrem itirafçı mı oluyor?
ekrem-gulen

FETÖ’cü Ekrem itirafçı mı oluyor?

FETÖ’nün kayyum atandıktan sonra kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin firari Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, “Cemaate sempati duyan bazı kişiler tuzaklanmış darbenin bir parçası haline getirilmiş olabilir mi? Maalesef bu risk her zaman ve her kesim için söz konusu” dedi. Dumanlı’nın bu sözleri darbe girişiminde FETÖ’nün olduğunu kabul ettiği ve itirafçılık yapmak istediği şeklinde yorumlandı.

Ekrem Dumanlı, Zaman Avrupa’ya yazdığı “Türkiye’de darbe kimin işine yarar?” başlıklı yazısında “Onca dikkatine rağmen cemaate sempati duyan bazı kişiler tuzaklanmış darbenin bir parçası haline getirilmiş olabilir mi? Maalesef bu risk her zaman ve her kesim için söz konusu” dedi.

“BAZI MANİPÜLASYONLARA MARUZ KALMIŞ KİŞİLERİN CEZASI…”

Dumanlı şöyle devam etti:

“Cemaatin demokratik prensipleri ve ideallerine aldırış etmeksizin bazı manipülasyonlara maruz kalmış kişilerin cezasını (varsa şayet böyle kişiler), sayısı milyonları aşan bir topluluk ödemez. Ödemek zorunda değil. Çünkü tuzaklanmış darbe girişimi ile milyonlarca insanın ne ilgisi vardır ne de sorumluluğu. Tam da bu nedenle darbe bahane edilerek işinden edilen, hapse atılan ne kadar memur, işçi, esnaf, gazeteci varsa hepsi de masumdur ve mazlumdur. Zalimlerin akıbeti ise her daim aynıdır…”

EKREM DUMANLI İTİRAFÇI MI OLUYOR?

Dumanlı’nın darbedeki FETÖ rolünü itiraf etmesi özellikle Pensilvanya’daki şeytanı zora sokacak bir durum. Dumanlı’nın yazısının ise itirafçı olmak istediği şeklinde bir mesaj olarak değenlendiriliyor.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Hayır, haberde yapılan yorum doğru değil. Dumanlı, delillerin güçlü olduğunu, kaçış olmadığını gördüğü için bir taktik uygulamış ve o muhteşem zekasıyla (!) cemaatin içindeki birkaç kişi yapmıştır diyerek suçu onlara yıkıp, cemaati ve kendini de kurtarmaya çalışıyor. dikkat edin: geri kalan çoğunluk masumdur demiş ve böylece cemaati aklamaya çalışmış. tabii bu numarayı kimse yemez. ekrem ve gazetesinin reklamları da dahil olmak üzere bütün ekipleriyle ve hücreleriyle ve inleriyle FETHULLAH ÖRGÜTÜ, darbe ve terör suçunun sanıklarıdır ve SUÇ ÜSTÜ yakalandıkları için sanık olmanın ötesinde doğrudan suçlu sıfatındalar. ama siz medyagündem olarak böyle bir yoruma neden yer verdiniz, anlam veremedim (!)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir