Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü darbeye susan ABD’nin terörist belediye hassasiyeti!
obama-biden

FETÖ’cü darbeye susan ABD’nin terörist belediye hassasiyeti!

15 Temmuz’da darbenin başarısız olacağı kesinleşene kadar açıklama yapmayan ABD, Teröre destek veren belediyelere Kayyum atanmasına ilişkin jet hızıyla ‘Endişeliyiz’ açıklaması yaptı.


15 Temmuz Darbe girişimi yaşanırken darbenin başarıya ulaşamayacağı kesinleşene kadar açıklama yapmayan Amerika Birleşik Devletleri Teröre destek verdiği belgelenmiş belediyelere kayyum atanmasına ilişkin anında açıklama yapması dikkat çekti.

“ENDİŞE DUYUYORUZ”

ABD adına açıklama Büyükelçilik üzerinden geldi. Resmi internet sitesinden Türkçe olarak yayınlanan metinde şöyle denildi: “Söz konusu metinde Hükümetin bazı seçilmiş yerel yetkilileri terörizmi destekledikleri iddiasıyla görevden alma ve yerlerine kayyum atama kararını takiben Türkiye’nin Güneydoğu’sundaki çatışma haberlerinden endişe duyuyoruz.”

“ÇATIŞMA” AYRINTISI!

ABD Büyükelçiliği’nin yaptığı açıklamada dikkat çeken diğer bir nokta ise “Kayyum nedeniyle Güneydoğu yaşanan çatışmalardan” söz edilmesi oldu. Oysa ABD’nin açıklamayı yayınladığı saate kadar Türkiye’nin Güneydoğusunda Kayyuma ilişkin bir çatışma ya da eylem olmadı.

BIDEN BİR BUÇUK AY SONRA GELDİ, OBAMA 2 AY SONRA KONUŞTU

Kayyum ile ilgili anında reaksiyon gösteren ABD yetkililerinin Türkiye’de meclisin bombalanması, vatandaşın üzerine jetler ve helikopterlerle ateş açılması gibi sayısız suçun işlendiği 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin haftalarca konuşmaması dikkat çekmişti. Yaşananların günlerce “darbe girişimi” olarak adlandırılamaması da Ankara tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

-Sabah.com.tr-

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

1 Yorum yapıldı

  1. abd sadece 15 temmuz değil türkiyedeki 1960- 1071- 1080 darbelerinin ve o yıllarda eş zamalı olarak latin amerika ülkelerindeki tüm kanlı darbelerin sorumlusu bizzat planlayıcısı ve uygulayıcısıdır abd, kendi ülkelerinin çıkarlarını kollayan, abd nin sömürgesi olmayı reddeden tüm liderleri ya darbelerle ya da işgallerle devirmiştir. 15 temmuzdan kısa süre sonra brezilyada dilma rouseff gibi abd li petrol şirketlerinin brezilya petrolleri üzerindeki tasallutundan ülkesini kurtarmak ve milyonlarca fakire daha iyi hayat sunmak için çalışan vatansever bir devlet başkanını da bizdeki 17-25 aralık benzeri bir darbeyle indiren yine abd dir. rouseffin yerine getirilen kişi tam bir amerikan finosudur. abd dünyanın pek çok ülkesinde 70-80 yıllık periyot içinde darbe ve işgali alışkanlık haline getirmiştir darbelerden beklenen verimi almak için de önce aynen 12 eylül öncesi olduğu gibi darbe mekaniği denen şey devreye girmiş yani terör hortlatılmış kaos ortamı yaratılmış ve ordunun yönetime el koymasına bir gerekçe oluşturulmuştur 15 temmuzdan bir sene önce ceylan pınarda şehit edilen polislerimizle bu darbe mekaniği başlamış ve bir sene sonra 15 temmuzda neticelenmesi beklenirken bu kez hiç beklemedikleri ve alışık olmadıkları bir şey olmuş millet yönetime el koymuştur. abd nin kissinger tarzı bu töntemleri artık 90 lık moruk olan kissinger ın kendisi gibi eskimiş, kokmuş, bayatlamış ve deşifre olmuştur . kendilerine; geçti borun pazarı diyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir