Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü darbenin üniformasız teröristleri
darbe-kopru

FETÖ’cü darbenin üniformasız teröristleri

FETÖ’nün mahrem imamlarının darbeden 2 gün önce general rütbesi altındaki kripto militanları ile toplantı yaptığı ve “Komutanlarınızın emirlerine itaat edin” talimatı verildiği saptandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması derinleştirildi. Savcılığın şüpheli, mağdur ve tanık ifadelerinin yanı sıra ele geçirilen dijital veri ve belgelerin incelemesinde ihanetin planlanma aşamasına ilişkin ipuçlarına ulaşıldı. Buna göre FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesi darbeyi organize eden komutanların yanı sıra onların altında görev yapan rütbelilere ilişkin de stratejik toplantılar yaptıkları ortaya çıkarıldı.

DÖRDER KİŞİLİK TOPLANTILAR
FETÖ’nün yıllarca TSK içinde yetiştirdiği general rütbesi altında bulunan albay, yarbay, binbaşı, yüzbaşı ve teğmen pozisyonundaki kripto elemanları için 13 Temmuz’da toplantılar düzenledikleri saptandı. FETÖ’nün TSK’dan sorumlu “mahrem” imamlarının Ankara’daki 50 ayrı hücre evinde kripto elemanları bir araya getirdiği tespit edildi. Örgütün kripto olarak yetiştirdiği elemanların 4’er kişilik gruplar halinde ilk kez aynı toplantıda bir araya getirildikleri belirlendi. Çoğunluğunun adresinin tespit edildiği Yenimahalle, Çankaya, Altındağ ve Keçiören’deki evlerde toplanan kripto elemanlara başlarındaki komutanlara itirazsız itaat etmelerinin istendiği öğrenildi. İmamların, “Komutanlarınızın emirlerine mutlaka uyun. Ne söyleniyorsa yapın. Canınızı bu yolda feda edin. İtaatten kaçınmayın” talimatını verdikleri kaydedildi.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir