Anasayfa / GENEL / FETÖ ve PKK yanlıları Erdoğan’ı savunan kadına saldırdı
brooking2

FETÖ ve PKK yanlıları Erdoğan’ı savunan kadına saldırdı

Terör örgütü PKK destekçileri, Paralel yapı üyeleri ve ulusalcılardan oluşan küçük gruplar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yan yana protesto etti.


Terör örgütü PKK destekçileri, Fetullahçı terör örgütü/Paralel devlet yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri ve ulusalcılardan oluşan küçük gruplar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protestoda birleşti.

Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği ABD’nin başkenti Washington’da düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nde “Küresel sınamalar ve Türkiye’nin 2023 hedefleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşünce kuruluşuna gelişi esnasında, PKK destekçileri, FETÖ üyeleri ile ulusalcılardan oluşan küçük gruplar binanın karşısındaki kaldırım üzerinde yan yana sıralanarak Erdoğan ve Türkiye aleyhine pankartlar açıp sloganlar attı.

PKK’ya destek veren küçük bir grubun YPG flamaları ve terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan posterleriyle protesto gösterisine katılmaları dikkat çekti.

Hakkında yakalama kararı bulunan paralel yapının önde gelen isimlerinden Emre Uslu da küçük bir grupla birlikte protestoya katıldı. Erdoğan’ın binaya girişi esnasında protestocularla polis arasında küçük çapta arbede yaşandı. Protestoculara belirlenen güvenlik alanını geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaklaşmak isteyen bazı protestocular güvenlik güçleri tarafından engellendi.

Öte yandan, Türk Amerikan Yönlendir Komitesi’nin öncülük ettiği bir grup ise, Cumhurbaşkanı’na destek vermek için ellerinde “Erdoğan’ı seviyoruz”, “Milletin adamı hoşgeldin” şeklinde pankartlarla protestoculara karşı gösteri yaptılar.

Ellerinde Türk bayrakları ile cadde boyunca sıralanan vatandaşlar Cumhurbaşkanı konvoyunun girişi ve çıkışı sırasında Türkiye ve Erdoğan lehine sloganlar attı.

Erdoğan’ı destekleyen kadına fiziki saldırı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek amacıyla bina önüne gelen ve elinde “Andolsun ki ümmetin son sesi büyük ustayı üzeni üzeceğiz” pankartını taşıyan Şükriye Yıldırım, YPG bayrağı taşıyan bir grup eylemci tarafından hakaret edilerek fiziki saldırıya uğradı.

Yıldırım’ın taşıdığı pankartı yırtan ve tartaklayan gruba polis müdahale etti. Pankartını almak için mücadele eden Yıldırım, olay yerinde fenalaşarak yakındaki ambulansa götürüldü. Kısa süreli tedavisinin ardından Yıldırım tekrar olay yerine gelerek pankartını bantladı ve Erdoğan’a destek sloganlarına devam etti.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada “Ben sadece pankartı tutuyordum. Önce geziciler geldiler ve küfür ettiler. Karşılık vermedim. Fakat sonra PKK’lılardan biri üstüme atladı ve elimden pankartı aldı.” dedi.

Amerika’da yaşadığını ve iki çocuk sahibi olduğunu söyleyen Yıldırım, “Buraya Erdoğan’ı desteklemek için geldim. Çünkü şuanda dünyada Erdoğan’dan başka mazlumların sesini duyuran bir lider yok” ifadesini kullandı.

brookings3 brookings4 brookings5

Yıldırım, Erdoğan’ı fikir özgürlüğünü kısıtladığını iddiasında bulunanların bir pankarta dahi tahammül edemediğini belirterek, “Asıl terörist bu insanlar. Farklı bir düşünceye dahi tahammül edemiyorlar. Fikir özgürlüğü diye bağırıyorlar fakat bunların bir başkasına tahammülleri yok. Ancak biz bunlara tahammül ediyoruz.” şeklinde konuştu.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir