Anasayfa / GENEL / FETÖ tetikçisi Sözcü’nün son kumpası; o manşet yalan çıktı
sozcu-bakan

FETÖ tetikçisi Sözcü’nün son kumpası; o manşet yalan çıktı

Sözcü Gazetesi, daha önce olduğu gibi bugün de Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu hedef alan yalan bir habere daha imza attı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun doğum günü kutlaması dolayısıyla şehit cenazesini beklettiği yalanını gazetesine taşıdı.


Sözcü gazetesinin dünkü manşetinde yer alan “Bekletin Şehidi Doğum Günü Kutlaması Bitsin, Bakan Gelecek” başlıklı haber yalan çıktı.

Söz konusu haberde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Cuma günkü Çankırı programında doğum günü kutlaması yapmak için şehit cenazesini ertelettiğine yer verilmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada işin aslı şöyle anlatıldı:

“Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çankırı programında bazı tesislerin temel atma ve açılışını gerçekleştirerek ilde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Program çerçevesinde yatırımları yerinde değerlendirmek üzere Çankırı Belediyesi’ni ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun haberi olmadan bir engelli vatandaşımız için ani olarak hazırlanan bir doğum günü pastası ile karşılaşılmıştır. Toplumda pozitif ayrımcılık yapılması gereken engelli bir vatandaş için hassasiyet gösteren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belediye Engelli Koordinasyon üyesi Halim Yavuzel’in ricasını geri çevirmeyerek doğum günü pastasını kesmiştir. Sayın Bakan aslında bu vatandaşımızı mutlu ederek insani bir vazifeyi yerine getirmiştir.

Ancak bunu görmek istemeyen ve her zaman maksatlı yayınlar yapan Sözcü Gazetesi bu durumu çarpıtmış ve Sayın Bakanın doğum günü kutlaması için Şırnak’ta şehit düşen Çankırı Ilgaz’lı Astsubay Kıdemli Çavuş Serdal Candan Uyanık’ın cenazesini ertelettiği yalanını ortaya atmıştır.
Şırnak’ta şehit düşen Çankırı Ilgaz’lı Astsubay Kıdemli Çavuş Serdal Candan Uyanık’ın cenazesinin ikindi namazında kaldırılması ise şehidimizin İstanbul’da bulunan yakınlarının cenaze merasimine yetişebilmeleri maksadıyla ailesi tarafından talep edilmiştir.
Şehidimizin defin işlemlerinin Sayın Bakanımızın programından dolayı geciktirildiği asla söz konusu değildir. Şehit cenazesi üzerinden bu şekilde bir haber yapan gazete hem şehidimize, hem acılı ailesine, hem de Sayın Bakanımıza büyük bir haksızlık yaptı.”

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir