Anasayfa / GENEL / FETÖ tetikçisi Ilıcak yakalandı
nazli-can4

FETÖ tetikçisi Ilıcak yakalandı

FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında, gazeteci Nazlı Ilıcak gözaltına alındı.


15 Temmuz’daki girişim sonrası başlatılan soruşturmada, dün, Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 42 gazeteci hakkında yakalama kararı çıkmıştı.
İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili İrfan Fidan’ın talebi üzerine, IIlıcak’ın İstanbul’daki evinde arama yapılmış, 72 yaşındaki gazetecinin Bodrum’a gittiği saptanmıştı.
Bodrum’daki evinde ve teknesinde yapılan aramalar sonuç vermemiş ve Ilıcak dün gözaltına alınamamıştı.

ARACINDA GÖZALTINA ALINDI
Sıcak gelişme bu sabah erken saatlerde yaşandı ve Nazlı Ilıcak’ın Bodrum- Torba’da gözaltına alındı.
Ilıcak”ın arabasının Torba’daki bir kavşakta plaka tanıma sistemine takıldığı ve polisin aracı durdurarak Ilıcak ile şoförünü gözaltına aldığı belirtildi.

Sağlık kontrolüne sokulan Ilıcak’ın ilk olarak Bodrum Emniyet Müdürlüğüne ardından da İstanbul’a götürülmesi bekleniyor.

HAKLARINDA KARAR ÇIKAN İSİMLER
42 isimden 5’i dün gözaltına alınmıştı. Bu isimler Yakup Sağlam, İbrahim Balta, Seyid Kılıç, Bayram Kaya ve Cihan Acar’dı. Haklarında yakalama emri çıkarılan isimler ise şöyle:
“Abdullah Abdulkadiroğlu, Abdullah Kılıç, Ahmet Dönmez, Ali Akkuş, Arda Akın, Ayşe Nazlı Ilıcak, Bayram Kaya, Bilal Şahin, Bülent Ceyhan, Bülent Mumay, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cevheri Güven, Cihan Acar, Cuma Ulus, Emre Soncan, Ercan Gün, Erkan Akkuş, Ertuğrul Erbaş, Fatih Akalan, Fatih Yağmur, Habip Güler, Hanım Büşra Erdal, Haşim Söylemez, Hüseyin Aydın, İbrahim Balta, Kamil Maman, Kerim Gün, Levent Kenez, Mahmut Hazar, Mehmet Gündem, Metin Yıkar, Muhammed Fatih Uğur, Mustafa Erkan Acar, Mürsel Genç, Selahattin Sevi, Seyid Kılıç, Turan Görüryılmaz, Ufuk Şanlı, Ufuk Emin Köroğlu, Yakup Sağlam ve Yakup Çetin.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir