Anasayfa / ANALİZ / FETÖ suikastinin medya ayağı Doğan grubudur!
suikast15

FETÖ suikastinin medya ayağı Doğan grubudur!

FETÖ’cü bir terörist tarafından Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a gerçekleştirilen suikastin medya ayağında Doğan grubu var.

medyagundem.com

Rusya ile Türkiye arasındaki kritik yakınlaşma ve Suriye’de ABD’siz çözüm konusunda ilerleyen süreçte gelen suikastin tetikçiliğini Fetullahçı terör örgütü yaptı. FETÖ’nün polis içindeki uyuyan hücrelerinden biri olan katil Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ ile bağlantısı kesinleşti.

Ancak katil polisin FETÖ bağlantısı bugün Hürriyet gazetesinin birinci sayfasında tek kelime bile yer almadı. Aksine katil polisin “El Nusracı” radikal bir İslamcı olduğu algısına çalışıldı. Katilin suikast sonrasında El Nusracıların sloganı attığı detayı büyükçe bir fotoğraf altıyla işlendi.

hur2

Ancak katilin FETÖ bağlantısı birinci sayfada tek kelime bir yer almadı. Hürriyet’in birinci sayfasını bugün görenlere Rus Büyükelçisine El Nusracı bir polisin kurşun sıktığı algısı oluşturulmaya çalışıldı.

Hürriyet sinsiliği iç sayfalarda kendini belli etti. Bir kutu içinde katil polisin FETÖ bağlantısına yer verildi. Ama ustalıkla gizlenerek…

hur3

Düşünün Hürriyet gibi sözde tarafsız bir gazete, şu küçük kutuya gömdüğü çarpıcı FETÖ bağlantısı detaylarını öne çıkarmıyor, birinci sayfasında tek kelime etmiyor.

İç ayfalarda da ne ara başlıklarda, ne kutu başlıklarında asla FETÖ ifadesi yer almadı. Aksine katilin El Kaide, El Nusra yani radikal İslamcı olduğu gibi bir algı oluşturuldu. Her önemli detaya yer verildi ama en önemli gerçek olan katilin FETÖ bağlantısı asla yazılmadı.

Çünkü neden?

Doğan medyası da FETÖ’nün hain ve kanlı saldırısının medya ayağında da ondan…

Hemen dün akşama dönelim… Suikst haberi duyulur duyulmaz, Hürriyet interneyt sitesi anında “radikal İslamcıların saldırısı” algısına başladı. CNN Türk’te katilin “El Nusra” bağlantısı yalanı işlenip, Türkiye ile Rusya’nın ilişkilerinin kopması ve büyük bir krize girmesi için yoğun provokasyonlar yapıldı.

FETÖ de sosyal medyada Doğan medyası ile aynı yalanlarla saldırının radikal İslamcı işi olduğu yalanını yayıyor, Rusya ile kriz çıkarmaya çalışıyordu.

Ancak katilin FETÖ bağlantısı netleşince, Doğan medyası FETÖ ile eş zamanlı algı operasyonunu daha fazla devam ettiremedi. Ama bugün Hürriyet’in manşeti FETÖ ile bağının güçlü bir delili olarak çıktı. Saldırganın FETÖ bağlantısını küçücük bir kutuya gömüp, birinci ayfasına El Nusra detayını koyup, FETÖ’den söz etmeyen Hürriyet açıkça FETÖ’nün kanlı terör eyleminin medya ayağıdır…

Doğan medyası bugünkü nüshasıyla FETÖ’nün medya ayağı olduğunu bir kez daha açık ve net biçimde kanıtlamıştır.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir