Anasayfa / GENEL / FETÖ suflesiyle CHP muhalefeti buraya kadar!
diken2

FETÖ suflesiyle CHP muhalefeti buraya kadar!

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, dün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü muhtarlar toplantısındaki sözlerine atıfta bulunarak, “Cumhurbaşkanı El Kaide’nin uzantısı olarak görülen cihatçı el Nusra’yı açıkça savundu” dedi. Özellikle FETÖ medyasının bu çarpıtması CHP’nin muhalefet malzemesi yapıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan dün muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada, PYD/YPG’nin PKK’nın uzantısı bir terör örgütü olduğu gerçeğininin artık herkes tarafından kabul edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ne diyorlar? ‘PYD ve YPG. Bunlar DAİŞ’e karşı savaşıyorlar. Ondan dolayı biz PYD ve YPG’yi destekliyoruz’ diyorlar. Koskoca bir yalan. O zaman size farklı bir örnek vereceğim. El-Nusra, o da DAİŞ’e karşı savaşıyor. Peki El Nusra’ya niye kötü diyorsunuz? O zaman onun da iyi olması lazım. El Nusra kötü ama PYD ile YPG iyi. Olay farklı. El Nusra’nın bulunduğu konum farklı olduğu için bunlar ne diyor? ‘İyi teröristler, kötü teröristler’. Mantık bu.” açıklamalarında bulundu.

Buna göre Erdoğan, PYD’nin DAİŞ’e karşı savaşmasının onun PKK uzantısı bir terör örgütü gerçeğinden uzaklaştırmayacağını belirterek, bunun meşrulaştırma gerekçesi sayılmayacağını ifade etmiştir. Erdoğan, El-Nusra’nın da DAİŞ’le savaştığını ama PYD’den farklı olarak terör örgütü olarak görüldüğünü, bu durumda meselenin “DAİŞ’le mücadele” olmadığını vurgulamıştır. CHP’nin bu bağlamda “Erdoğan açıkça El-Nusra’yı savundu” iddiası gerçek dışıdır.

(gununyalanlari.com)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir