Anasayfa / GENEL / FETÖ Samanyolu TV’nin tüm teknik cihazlarını örgüt evlerine kaçırıyor!
stv-teknik

FETÖ Samanyolu TV’nin tüm teknik cihazlarını örgüt evlerine kaçırıyor!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ne bağlı Samanyolu Yayın Grubu, 500’e yakın kişiyi işten çıkarırken bir yandan da televizyon kanallarına ait tüm teknik cihazları örgütün evlerine taşımaya başladı. 10 adet jenaratör kamyonunu örgüte yakın kişilerin arazilerine koyan Samanyolu, bir çok teknik ekipmanı da örgüt mensuplarının villalarına sakladı.


Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medyasındaki yaprak dökümü devam ederken, örgüt olası bir el koyma durumuna karşı da mal kaçırma telaşına düştü. Samanyolu Yayın Grubu da önlem olarak binanın içini boşaltma çalışmalarına hız verdi. Edinilen bilgilere göre Samanyolu TV, 10’a yakın jeneratör kamyonunu İstanbul’un içindeki belli başlı adreslere sakladı. İçindeki malzemelerin bir çoğunu da FETÖ’ye bağlı üyelerin villalarına yerleştiren Samanyolu Yayın Grubu yönetimi televizyon binasında bulunan bir çok kamera ve elektronik malzemeleri de örgüt üyesi kişilerin evlerine stokladı.

SAMANYOLU DAĞILDI
Hatırlanacağı üzere FETÖ medyasına bağlı Samanyolu Yayın Grubu’na bağlı Samanyolu TV, Mehtap TV ve Shaber TV’de yönetim toplamda 500’e yakın kişinin işine son vermeye başlamıştı.
Reklam gelirlerinin iyice düşmesiyle birlikte büyük bir maddi kayba uğrayan Samanyolu TV’de geçtiğimiz haftalarda tüm dizi ve program çekimlerini durdurduğunu açıklamıştı. Şirket olarak iyice küçülen Samanyolu TV, Ankara’daki binasını da sattı.

YENİ ADRES ALMANYA
Samanyolu Yayın Grubu’na bağlı SHaber Televizyonu’nu da bütün elemanların işlerine son vererek yayınlarına Almanya üzerinden devam etme kararı aldı. Türksat’tan çıkarılmasıyla birlikte Türkiye içinde yayın yapma umudunu kaybeden Shaber TV ve Mehtap TV, Almanya’da stüdyo kiraladı. SHaber TV Yayın Yönetmeni Metin Yıkar’ın sık sık Almanya’ya giderek stüdyo hazırlıklarını yerinde incelediği belirtiliyor.

FETÖ MEDYASININ TAMAMI AYNI YÖNTEMİ İZLİYOR
Olası bir el koyma durumunda içeride hiçbir şey bırakmama stratejisi izleyen FETÖ medyasında daha önce de Zaman Gazetesi bütün taşınır ve taşınmaz mallarını bir şirket üzerinden kiralıkmış gibi gösterme kurnazlığına gitmişti. Feza Gazetecilik A.Ş.’ye bağlı Meydan Gazetesi’nin başka şirkete devredek merkez binasından uzaklaştıran yönetim, Cihan Haber Ajansı ve Irmak TV’yi de benzer yöntemle başka yerlere taşıma hazırlığını sürdürüyor.

(Sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir