Anasayfa / GENEL / FETÖ polislerine talimatlar Karanlık Kurul’dan
kurul2

FETÖ polislerine talimatlar Karanlık Kurul’dan

17-25 Aralık, MİT TIR’ları Selam Tevhid soruşturmaları… Tahşiye iddianamesine göre, tümü ‘Karanlık Kurul’ sahnesinde şifreli olarak FETÖ polislerine iletildi. Mesajı alan polis soruşturma açtı.


Tahşiyecilere kumpas soruşturmasını yürüten savcılığın iddianamesine göre, dört operasyonun talimatı da önceden STV’deki Şefkat Tepe dizisindeki Karanlık Kurul sahnesinde şifreli olarak Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı polislere iletildi. Polisler de Fetullah Gülen’in talimatları doğrultusunda hükümete darbe operasyonunu başlattı. Gülen’in kendisini eleştiren Tahşiye grubuna operasyon yapılması için kontrolündeki polisleri, medya üzerinden şifreli mesajlarla harekete geçirdiği ortaya çıkmıştı.

KUMPAS İÇİN AYNI TAKTİK

Tahşiyecilere kumpas soruşturmasında Gülen ile birlikte polis şefleri ve medya mensubu toplam 33 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, paralel örgütün benzer yöntemi diğer soruşturmalarda da kullandığı belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Gülen’in Şefkat Tepe dizisi aracılığıyla kendisine bağlı polislere operasyonların talimatını verdiği, bu talimatların STV Yayın Kurulu Başkanı Hidayet Karaca tarafından icra edildiği öne sürüldü. İddianameye göre, ABD’de yaşayan Gülen, devlet bürokrasisine, emniyet ve askeri birimlerine yerleşen ve ekonomi, basın yayın hayatını kontrol edebilecek nitelik ve nicelikte örgütlü bir yapılanma oluşturdu. Bu yapılanmaya ilişkin emir ve talimatlarını çoğu kez, bizzat senaryosunu onaylayıp yayınlattığı diziler, herkül.org adlı internet sitesi ve halen tespiti yapılmaya çalışılan diğer konuşma ve yayınlar ile verdi.

İŞTE DİZİDEN BİRKAÇ ŞİFRE

Seçimler, açılımlar, saçılımlar, ekonomi, demokratik paket derken işbaşındakileri paketleme zamanı geliyor. Vurmanın tam zamanı.
Yönetenleri bitirecek bütün yollar denenecek.
Tebrikler Ters Yoldaş. Zaten zamanımızda önemli olan, bir ülkeyi işgal etmek değil, kılcalları ele geçirmektir.
Devletin en etkin ve gizli kılcallarındaki, kurumlardaki en kritik noktalara sızdık. Varlıklı işadamları, STK başkanları, bürokratlar, siyasiler, vakıf ve dernek yöneticileri, muta tezgahı ve köstebeklerle ağımıza düşürüldü. Elimizde kasetleri var. Onlara istediğiniz her şeyi yaptırabiliriz.
Ne denli badire atlattığımızın umarım farkındasınız, az kalsın selam çakacaklardı.
Stratejimiz her şeye rağmen korku, panik, kaçırma,TIR’latma olacak.

(FATİH ULAŞ/SABAH)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir