Anasayfa / GENEL / FETÖ-PKK tetikçisi Cumhuriyet’in bir aşağılık yalanı daha!
torpil1

FETÖ-PKK tetikçisi Cumhuriyet’in bir aşağılık yalanı daha!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti kapsamında dünyanın önemli fikir kuruluşlarından Brookings Enstitüsü’nde konuşma yapabilmesi için Türkiye’nin en güçlü işkadınlarından birinin aracılık ettiği iddiaları boşa çıktı. Ziyaret sırasında Erdoğan’a eşlik eden Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel Cumhurbaşkanı’nın konuşma yapmasını aylar önce Johns Hopkings Üniversitesi SAIS Dekanı Prof. Dr. Vali Nasr’ın bizzat istediğini açıkladı.


Brookings Enstitüsü’nde de üst düzey yönetici olarak görev yapan Nasr, Yücel’e Erdoğan’ın kendi kurumlarından birinde konuşma yapmasını istediklerini söyledi. SABAH’a konuşan Yücel “Bundan önceki Washington seyahatimde görüştüğüm Prof. Dr. Vali Nasr Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ziyaretlerinde kendi kurumlarında bir konuşma yapmasından mutluluk duyacaklarını ifade etmişti” dedi. Yücel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brookings programı için Türkiye’den tanınmış bir iş kadının devreye girdiğine ilişkin iddiaları doğru bulmadığını belirterek “Bırakın Brookings’i SAIS’in dekanı bizzat bana böyle bir programı organize etme arzusunu dile getirmişti. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nın kendi kuruluşunda konuşma yapmasını istemeyecek bir akademik yapı veya think tank düşünemiyorum” diye konuştu.

2023 HEDEFLERİ İÇİN ÖNEMLİ BİR KONUŞMA

Erdoğan’ın gezisini SABAH’a değerlendiren Yücel “Cumhurbaşkanımızın Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmasını Türkiye’nin terörle mücadelesi ve 2023 hedeflerine ulaşma vizyonunu dünyaya duyurması açısından çok önemli buluyorum” dedi. Yücel DEİK bünyesinde Türk Amerikan İş Konseyi’nin düzenlemiş etkinliklerde Türk Amerikan ilişkileri için çok olumlu adımlar atıldığını belirtti.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

1 Yorum yapıldı

  1. Feto’cular o kadar arsız ve kaşarlanmışlar ki Allah korkusu olmadığı gibi yandaşlarını da kandırmayı meslek haline getirmişler.Bunlar ne Müslüman’dır nede Türk. Bunların tc vatandaşı olarak yargılamak dahi boştur. Onlar Amerika ‘ nın kendi memleketine zarar verir diye tüm dünyada topladığı çoğu suçsuz insanları sorgusuz sualsiz Guantamano ‘ya hapsettiği gibi hapsetmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir