Anasayfa / GENEL / FETÖ-PKK ortaklığı böyle planlandı
pkk-feto

FETÖ-PKK ortaklığı böyle planlandı

FETÖ ve PKK’nın üst düzey yöneticilerinin düzenli olarak görüştüğü belirlendi. FETÖ’nün çatı iddianamesinde ifadesi yer alan bir gizli tanık, bu görüşmelere FETÖ adına örgütün ikinci adamı Mustafa Özcan ve istişare heyeti üyesi Şerif Ali Tekalan’ın katıldığını anlattı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan FETÖ çatı iddianamesine, 15 Temmuz darbe girişiminde de görülen FETÖ-PKK kirli ittifakını ortaya koyan önemli tanık ifadeleri girdi. İddianamede yer alan Arif kod adlı gizli tanık, 26 Kasım 2015’te verdiği ifadesinde, üniversite yıllarında cemaate girdiğini, vatan, millet ve din duyguları ile yaklaşıldığını, örgüte bu duygular nedeniyle hizmet ettiğini, yurtdışında da görevlendirildiğini anlattı. Yapının gerçek amacını sezdikten sonra ayrıldığını aktaran gizli tanık, başarılı çalışmaları nedeniyle ana mütevelli heyetine alındığını da ifade etti.

17 ARALIK DARBESİ MESAJINI VERMİŞLER
2013 yılının Ağustos ayında Şişli’de TUSKON merkezinde toplantı yapıldığını, bu toplantıda o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaate cephe aldığı, bitirmek için üzerlerine geleceklerinin anlatıldığını kaydetti. Arif, toplantıda söz alan Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun’un bizzat görüştüğünü söylediği Fetullah Gülen’in “Bizden başka kimseye güvenmeyin. Geçiş döneminde çok dikkatli olun. Ülkemizde ciddi bir yönetim boşluğu olacak. Bu dönemde dikkatli olun, yanaşmaya çalışan kimseleri kibarca reddedin” dediğini aktardı.

DÜZENLİ OLARAK GÖRÜŞÜYORLARDI

AK Parti’nin 30 Mart yerel seçimleri kazanmasının örgüt tabanındaki morali bozduğunu ifade eden gizli tanık Arif, şunları söyledi: “Bu seçimin ardında örgüt yöneticileri toplantı yapıp, yeni strateji belirlendi. Muhalefetle ilişkiler ve Kürt halkı üzerindeki hesaplanan kararlar da bu toplantıda alındı. Ülke imamları, bulunduğu ülkeye PKK üst düzey yöneticileri gelince haberi olurdu. Örgütün üst düzey yöneticileri ile PKK’nın üst düzey yöneticileri düzenli olarak görüşürdü. Bu görüşmeleri Mustafa Özcan, Şerif Ali Tekalan, ülke imamları ve kıta imamları yapıyordu. Değişik zamanlarda PKK’lı yöneticilerle bunların görüştüklerine şahit oldum.”

TSK’DA UYUYAN HÜCRELERİMİZ VAR

1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidar olması üzerine bir imamın kendilerini topladığını dile getiren Arif, “Bizim mensuplarımıza biri söverse siz de onlarla beraber sövün, kandırıldık deyin. Devlette deşifre olmamış arkadaşlarınız var, onlarla irtibatı kesin. O arkadaşlarınız sürekli cemaate sövüp deşifre olmayarak devlet içerisinde kalıyorlar” dediğini aktardı. Arif, ikinci bir emre kadar cemaat düşmanı olarak gözükmelerinin emredildiğini belirtti. Ülke imamları toplantısında da “Ümitsizliğe düşmeyin, asker içerisinde uyuyan hücrelerimiz var. Zamanı ve yeri geldiğinde harekete geçecekler. Yezit kendisini en güçlü hissettiği anda mensuplarımızca yıkılacaktır. Bu en son çaredir. Ümitsizliğe kapılmayın. Askeriyedeki mensupları deşifre etmeyin. Zulüm ne kadar çok gelirse biz o kadar hak yoldayız” denildiğini ifade etti.

Terör ve şiddeti tırmandırdılar

Emniyetin içindeki FETÖ kadrolarının 2014 yılından itibaren Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bölücü terör örgütünün işini kolaylaştıran, işlemler gerçekleştirdiği İddianamede belirtildi. Hakkari’de polis aracından yola torpil atılıp patlaması sağlanarak halkın olaylara karışması amaçlandığına dikkat çekilen iddianamede, barış sürecinin bitirilmesi için Cizre’de olaylar başladığı, 2015 yılının Ocak ayının ikinci yarısında günlerce müdahale edilmeyip ölümlerin artması beklenerek örgüt için fayda sağlanılmaya çalışıldığı vurgulandı. Diyarbakır’da 6-7 Ekim 2014 Kobani olayları sırasında bir apartmanda dövülüp atılarak öldürülen Yasin Börü’nün cesedine ve olay yerine müdahalede emniyetin kasten ihmalkar ve geç davranarak olayların büyümesini beklediği de iddianamede yer aldı.

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir