Anasayfa / GENEL / FETÖ paçavrası Sözcü’den Başbakan Yardımcısına büyük tuzak!
sozcu-bakan2

FETÖ paçavrası Sözcü’den Başbakan Yardımcısına büyük tuzak!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sözcü gazetesinde bugün yayınlanan ‘Şimşek’ten veda sinyali’ başlıklı haberi yalanladı. Habere ilişkin ‘masa başı, uydurmak’ ifadeleri kullandı.


Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığı aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada Sözcü gazetesinde yayınlanan haberi yalanladı.

Sözcü gazetesi Ankara Haber Müdürü Emin Özgönül’ün ‘kendisini tanıtmadan sade bir vatandaş gibi’ Şimşek’le fotoğraf çektirmek istediğinin altı çizilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sözcü Gazetesi bugün ilk sayfadan ‘Şimşek’ten veda sinyali’ şeklinde, gerçekleşmemiş bir mülakat havasında, masa başında derleyerek, zorlama ve adeta bilinçli bir şekilde algı operasyonu oluşturma gayreti ile garip bir habere imza atmıştır.
Sn. Başbakan Yardımcımız Sözcü Gazetesi’nin Ankara temsilcisini hiçbir şekilde tanımaz ve kendisine hiçbir şekilde ayaküstü mülakat vermemiştir.

KENDİSİNİ TANITMADI

Gazete temsilcisi, Başbakan Yardımcımızın fırsat buldukça çocukları ile rutin olarak gerçekleştirdiği AVM ziyareti esnasında, üstelik kendisini tanıtmadan, sade bir vatandaş gibi fotoğraf çektirmek istediğini söylemiştir.
Sözcü Gazetesi ardından bu fotoğrafla masa başı Sn. Başbakan Yardımcımız Şimşek’in çeşitli programlarda her kabine değişikliği esnasında gazeteci arkadaşların kendisine yönelttiği sorulara her zaman ki rutin olarak verdiği cevapları derleyerek garip bir habere imza atmıştır

Bu çerçevede, her fırsatta ve her platformda “ülkeye hizmeti büyük onur olarak görüyorum”, “Görev verilirse boynumuz kıldan incedir” sözlerini dile getiren Başbakan Yardımcımızın, bu kişi ile ayaküstü fotoğraf çektirirken sade bir vatandaş diyaloğu ile “her şeyin hayırlısı olsun” şeklindeki rutin bir sözünü gerçekleşmemiş bir mülakat havasında, masa başı zorlama ifadelerle ve yorumlarla, üstelik “veda sinyali” şeklinde verilmesi hiçbir şekilde gazetecilik etiği ile bağdaşmamıştır.
Okuyucularına kurgusal bu haber ile kandıran bu gazeteyi esefle kınıyoruz.”

sozcu-bakan1

SÖZCÜ’NÜN MEHMET ŞİMŞEK HABERİNDE NE YAZIYOR?

Sözcü gazetesinin bugün manşetten yayınlanan haberine “Ankara’da siyaset kazanı kaynarken, ekonominin patronuna alışverişte rastladık” diye başladı.
Özgönül, Şimşek’in sözleriyle ilgili ise şu yorumu yaptı:
“Kendime vakit ayırmayı, çocuklarla olmayı özledim. Her şeyin hayırlısı olsun” diyen Mehmet Şimşek, “Ama görev verilirse de boynumuz kıldan ince” sözleriyle kapıyı da aralık bıraktı.”
Özgönül haberinin devamı ise tamamen siyasal yorumlardan oluşuyor. İşte olay yaratan o haberin devamı:
“Siyasetin kazanı için için kaynıyor. Bir yanda Başbakan’ın kim olacağı konusunda çeşitli görüşler ileri sürülürken, diğer yanda yeni kabinede yer alacak isimler konusunda tahminler yapılıyor. İş sadece bununla da kalmıyor. Kabinedeki değişikliğin ekonomiye de yansıyıp yansımayacağı ve burada patronun kim olacağı sorusuna da yanıt aranıyor.

DİREKSİYONDA 10 YILDIR VAR
Yaklaşık 10 yıldır ekonominin direksiyonunda olan Devlet ve Maliye Bakanlığı da yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Davutoğlu hükümeti sonrası kurulacak yeni kabinede görev almak yerine, ailesine daha çok zaman ayırmayı ve dinlenmeyi planlıyor. Ankara’da sıra dışı bir pazar günü geçiren Şimşek, Panora AVM’de 2.5 yaşındaki ikiz kızları Azra, Sare ve 10 aylık oğlu Emre ile dolaştı, dondurma yedi, vitrinlere baktı, bir kafede oturup çay içti. İki korumasının uzaktan takip ettiği Şimşek, AVM’nin sinema salonu girişinde film afişlerine bakarken, SÖZCÜ’nün sorularını yanıtladı.

TERCİHİ ‘DİNLENMEK’
Şimşek, “Yeni kabinede görev almayı düşünmüyor musunuz?” sorusuna “Kendime vakit ayırmayı, çocuklarla olmayı özledim. Her şeyin hayırlısı olsun” diyerek, “veda sinyali” verdi. Başbakan Yardımcısı Şimşek geçen haftaki Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) kokteylinde de, “Tenis oynamayı, arabamı kendim kullanmayı, ailem ve çocuklarla daha çok ilgilenmeyi özledim. Ama görev verilirse de boynumuz kıldan ince” demişti.
Piyasaların gözü de, yeni kabinede ekonomiden sorumlu bakanlıkların nasıl şekilleneceğinde… Mehmet Şimşek; Ali Babacan sonrası, piyasaların güvendiği bir isim olarak öne çıkmıştı. Ankara kulislerinde Şimşek’in kabinede kalabileceği, ancak kendi tercihinin “dinlenmek” olduğu konuşuluyor.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir