Anasayfa / GENEL / FETÖ medyasının o haberi de yalan çıktı!
feto-isid1

FETÖ medyasının o haberi de yalan çıktı!

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, başta FETÖ medyası olmak üzere bazı basın organlarında yer alan, “geçen yıl Şanlıurfa’da gözaltına alınan 60 yabancının sınır dışı edilmeyip MİT tarafından terör örgütü IŞİD’e teslim edildiği” iddiasının kesinlikle gerçeği yansıtmadığını açıkladı.


Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberlerin asılsız olduğu ve amacının Türkiye’yi terör örgütlerine yardım eden bir ülke konumuna getirmeye yönelik algı çalışmaları olarak değerlendirildiği belirtildi.

“Göç İdaresi’nin talimatıyla geri gönderme merkezlerine yerleştirildi”

Yabancı uyruklu şahıslara ilişkin gerekli mevzuatın uygulandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü olarak Nisan-Ekim 2014 tarihleri arasında sınır dışı edilmesi gereken 60 değil, 82 yabancı uyruklu şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün kararıyla 6458 Sayılı Kanun kapsamında, habere konu olan J.C.B, T.N, M.B, D.E ve R.M adlı yabancı uyruklu şahıslardan T.N, sınır dışı edilmiş, diğer şahıslar ise aynı kanunun 57. Maddesi 4. fıkrası kapsamında adrese yerleştirme hükümleri uygulanmıştır. İlimizde bugüne kadar mevzuatlara aykırı olarak ülkemize giriş yapan 170 yabancı uyruklu şahıs yakalanmış ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatıyla 6458 Sayılı Kanununa göre haklarında geri gönderme merkezlerine yerleştirme ve sınır dışı işlemleri yapılmıştır.”

FETÖ medyasından çirkin kampanya

Kentte bugüne kadar DAEŞ terör örgütüne yönelik sürdürülen çalışmalarda 36 şahsın yakalandığı, bunlardan 17’sinin tutuklandığı, 19’unun ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Bahse konu yalan haberin daha önce ‘Türk rehinelerle takas edilen IŞİD militanları’ başlığıyla 15-16 Ocak 2015 tarihinde de benzer şekilde yapılması, vatan ve millete ihanette sınır tanımayan FETÖ ve bu örgüte yardım ile yataklık eden uzantılarının heybelerinde kullanacağı yalan ve iftiraların bittiğinin göstergesidir. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü olarak ulusal ve uluslararası hukuk çerçevesi dışında herhangi bir işlemimizin olmadığının, kamu güvenliğini tehlikeye sokacak hiçbir işleme müsaade edilmeyeceğinin ve FETÖ, DAEŞ, PKK/KCK, DHKP-C ile benzer tüm terör örgütleriyle mücadelemizin kararlılıkla devam edeceğinin bilinmesi, basına ve kamuoyuna saygıyla arz olunur.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

2 Yorumlar

  1. Bu söylediğiniz şey gerçek olsaydı siz işid ve Devlet hakkında o haberleri yapabilir miydiniz? yapdığınızda o gazete ve tv leriniz işidin bombalarına hedef olmaz mıydı. İşid aleyhinde yayın yapan sizin gibileri hayatta bırakır mıydı nerden baksan elle tutulur yanı olmayan hezeyanlar.atıyorsunuz biraz desyekli atın bari

  2. Bunların hepsi hem ordu hem de devletin ilgil makamlarınca iç tehditler listesinde nadide yerlerini almış yayın organları. Artık hiçbir güç onları vatan hainlği damgasından kurtaramaz zamanı ve vakti geldiğinde tüm bu organlar ve yazarları hakettiklerini alacaklar. Çok yehlikeli bir yere savruldular çok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir